ESK - sprawdź wydarzenia tygodnia!

red.
7 Cudów Wrocławia
7 Cudów Wrocławia Marcin Oliva Soto
ESK Wrocław 2016 - aktualne wydarzenia

DUŻE A: ZIELONE MIASTO
Cykl wykładów realizowanych pod hasłem „Przestrzenie dla piękna”. Podczas panelu Zielone Miasto zostanie zaprezentowana kluczowa rola przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. Kolejne spotkanie odbędzie się 29 marca 2016 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej C-D WCK przy Hali Stulecia. Na wykładzie zostanie przedstawiona metoda projektowa Gunthera Vogta, architekta krajobrazu oraz twórcę praktyki Vogt Landscapes . Wstęp na wykład jest wolny.

GET THE CAT. Grafiki Eugeniusza Geta-Stankiewicza.
Wyjątkowa wystawa w Centrum Kultury Agora dla wszystkich mających kota na punkcie miedziorytów Geta-Stankiewicza i kotów. Wystawa została przedłużona do 5 kwietnia ze względu na bardzo duże zainteresowanie miłośników zarówno sztuki jak i kotów.

7 CUDÓW WROCŁAWIA I DOLNEGO ŚLĄSKA
Podróż po Dolnym Śląsku śladami jego najcenniejszych artefaktów. Na tej niezwykłej wystawie podziwiać można m.in. Księgę Henrykowską, z najstarszym zdaniem zapisanym w języku polskim, mapę Śląska Marcina Helwiga czy najstarsze przyrodniczo-medyczne czasopismo na świecie. „Miscellanea Curiosa Medco-Phisica". Wystawę w Sali Mieszczańskiej Ratusza można oglądać do 15 maja.

Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932
31 marca w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5) odbędzie się wernisaż wystawy "Droga ku nowoczesności. Osiedla Werkbundu 1927-1932". Eksperymentalne osiedla Werkbundu budowane w Europie w latach 1927-1932 w znaczącym stopniu wpłynęły na rozwój architektury światowej. Jest ich zaledwie sześć – w Niemczech, Polsce, Czechach, Szwajcarii i Austrii. Wystawa „Droga ku nowoczesności", prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu od 31 marca do 5 czerwca 2016 roku, po raz pierwszy przedstawia wszystkie wzorcowe osiedla w jednym miejscu. Materiał ilustracyjny udostępniony za uprzejmością Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wystawa "Biczowani" w galerii ORAC

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie