Ekstraklasa na żywo: Wisła Kraków 3:0 Lechia Gdańsk

Lechii nie udała się wyprawa do Krakowa. Biała Gwiazda zdobyła trzy gole, ale mimo wszystko mecz był wyrównany.

Wisła Kraków

Lechia Gdańsk

3:0

Bramki: Marcelo (65'), Jirsak (86') i Boguski (87').
Żółte kartki:
Bramki:
Żółte kartki: Wołąkiewicz.

90+3' KONIEC MECZU! Niestety drugą połowę ustawił gol Marcelo. Później mecz był wyrównany i gdy Biało-zieloni ruszyli do ataku Wisła szczęśliwie trafiła na 2:0 i gol na 3:0 był już tylko konsekwencją rozbicia zespołu. Bardzo duży plus dla Lechii, że walczyła jak równy z równym z Wisła.
87' GOOOOL! 3:0. Mamy już po meczu. Brożek prawym skrzydłem, miekko w pole karne, gdzie Boguski pewnie strzałem głową umieszcza piłkę w siatce.
86' GOOOOL! 2:0 dla Wisły. Kuriozalna bramka. Kapsa ratuje zespół na linii pola karnego, piłkę dopada Jirsak, ktry potężnie w poprzeczkę. Piłka odbija się i całym obwodem przechodzi linię.
85' Lechia napiera. Nowak z lewej strony, ale szczęśliwie wybija Marcelo.
83' Szansa dla Lechii, ale Mysona z wolnego i nikt nie zamknął.
80' Znów Małecki z wolnego, ale tym razem Marcelo obok.
78' Dwie zmiany: Surma za Bajicia, za Piotra Brożka wchodzi Boguski.
77' Ale konta Lechii! Dawidowski sam popędził w stronę bramki, ale zmarnowal akcję tracąc piłkę przez nierówności na boisku.
76' Dynamiczna akcja Maleckiego, który na metrze wyprzedził Kożansa, ale strzał prosto w Kapsę i rożny.
71' Po bramce Wisła spokojnie kontroluje sytuację.
65' GOOOOOOL! 1:0 dla Wisły. Coś niesamowitego, bramkę zdobywa Marcelo! To już siódmy gol stopera. Z wolnego Małecki, piłkę podbił Paweł Brożek i Brazylijczyk doskonale znalazł sę w polu karnym i trafił na 1:0.
64' Wchodzi Tomasz Dawidowski, który w środkowym meczy pucharowym zagrał bardzo solidnie. To po faulach po nim żółte kartki dostali Marcelo i Głowacki, którzy nie zagrają w rewanżu.
62' Podwójna zmiana w Wiśle, schodzi Ba i Kirm, wchodzi Łobodziński i Jirsak. Czy te zmiany coś dadzą?
54' Wisła ma dziś bardzo dużo problemów z rozegraniem, brakuje pomysłu. Z kolei Lechia cofnęła się i czeka na kontry, zobaczymy czy taka taktyka się sprawdzi. Zostało jeszcze ponad 30 minut.
51' Wisła mogła rozpocząć piorunująco. Piotr do Pawła, ale zabrakło milimetrów, żeby Brożek trafił piłkę głowa do bramki.
46' Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

45+1'
Nie mamy dziś najlepszego widowiska, ale trzeba przyznać, że trochę się na boisku dzieje, a Lechia gra jak równy z równym z Mistrzem Polski, chociaż będącym w kryzysie. Oba zespoły oddały po trzy strzały a najlepszą miał Piotr Wiśniewski, który zrobił wszystko dobrze, ale zabrakło szczęścia. W Krakowie dziś fatalna murawa, to na pewno nie pomaga piłkarzom.

44'
Ładna akcja Wisły! Piłkę dostał Piotr Brożek, zagrał do Małeckiego, ale jego strzał po rykoszecie mija bramkę. Chyba decyzja Kasperczaka o przesunięciu Brożka na lewą pomoc, to chyba jednak jego pozycja.
41' Po chwili przewagi Wisła znów cofnęła się do tyłu i nie ma pomysłu na grę.
35' Zapomniałem dodać, że dziś sędziuje Adam Lyczmański z Bydgoszczy.
33' Ładnie głową Małecki do braci Brożków, Paweł zostawił Piotrowi, który mocno, ale niecelnie.
29' Odpowiedź Wisły. Brożek popędził prawym skrzydłem ale głębokie dośrodkowanie wyłapał Kapsa.
28' Zabłocki agresywnie atakował Marcelo, odebrał mu piłkę i uderzył na bramkę Pawełka, ale został zablokowany.
23' Ale akcja Lechii! Wiśniewski dostał piłkę w polu karnym, spokojnie minął Piotra Brożka, ale minimalnie niecelnie.
19' Małecki ostre dośrodkowanie w pole karne z wolnego i Kapsa miał spore problemy.
17' Kilka minut ładnej gry Lechii, przed chwilę strzelał Wiśniewski. Biało-zieloni są lepsi.
11' Rogalski mocno strzela, ale prosto w Pawełka.
8' Małecki niespodziewanie zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, ale spokojnie Kapsa.
5' Pierwsza akcja Lechii. Nowak ładnie do Zabłockiego, ale lob napastnika Lechii wyjątkowo nieudany.
1' Zaczyna Wisła. Lechia wygrała z krakowianami na ich terenie tylko raz - ponad pięćdziesiąt lat temu.
0' Znamy już składy, w Wiśle bez zaskoczeń, natomiast w Lechii na ławce Kaczmarek, Piątek i Lukjanovs, w pierwszym składzie natomiast ostatnio pomijany Maciej Rogalski.
0' Początek spotkania o godz. 16

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Wisła Kraków: Pawełek - Alvarez, Głowacki, Marcelo, Junior Diaz - Kirm (Łobodziński 62'), Ba (Jirsak 62'), Sobolewski, Piotr Brożek (Boguski 78') - Paweł Brożek, Małecki.

Lechia Gdańsk: Kapsa- Bąk, Kożans, Wołąkiewicz, Mysona - Pietrowski, Bajić (Surma 78'), Nowak - Rogalski (Lukjanovs 66'), Zabłocki (Dawidowski 64'), Wiśniewski.