Ekstraklasa na żywo: Piast Gliwice 2:2 Arka Gdynia

Arka Gdynia w wyjazdowym spotkaniu w Wodzisławiu Śląski z Piastem Gliwice zremisowała 2:2. Zobacz relację minuta po minucie.

Piast Gliwice

Arka Gdynia

2:2

Bramki: Olszar (18'), Gamla (75')
Żółte kartki: Muszalik
Bramki: Wilczyński (45+2'), Budziński (90')
Żółte kartki: Sokołowski

90+2' Koniec spotkania. Arka remisuje z Piastem 2:2.
90' GOOOOOOL! Arka się nie poddaje i wyrównuje na 2:2 dzięki strzałowi Budzińskiego.
87' Zmiany. Ławę zastępuję Burkhardt. Olszar też już zrobił swoje na boisku. Zamiast niego wchodzi Maciejak.
84' Tym razem Olszar próbuje w dwóch podejściach pokonać Bledzewskiego, ale za pierwszym razem uderza za słąbo, a za drugim niecelnie główkuje.
82'
Piast nie daje wytchnąć Arce. Smektała wpada w pole karnę, lecz traci piłkę.
75' GOOOOOOOL! 2:1 dla Piasta!
Świetna kontra Piasta. Łudziński wysoką piłkę zagrywa do Gamli, który precyzyjnie strzela i jest gol.
73' Trytko dostaje żółtą kartkę za faul na Kwapiszu.
71' Kombinacyjna akcja Arki, Lubenov do Labukasa, ale fantastycznie broni Kwapisz.
70' W odpowiedzi Trytko, ale słupek!
69' Olszar sam na sam z Bledzewskim, ale poślizgnął się i nie udało się nawet oddać strzału.
66' Ława miał świetną okazję z wolnego, ale trafił prosto w... twarz Kamila Glika.
62' Bardzo groźny faul Sokołowieskiego, żółta kartka.
60' Druga połowa zdecydowanie słabsza, tak jakby zespołom wystarczył remis.
57' Sedlacek z dystansu, ale niecelnie.
55' Tym razem kontuzja w drużynie z Gdyni. Stłuczenie mięśnia dopadło strzelca bramki, Wojciecha Wilczyńskiego, za którego wchodzi inny młody piłkarz, Marcin Budziński.
50' Ładna kontra Lechii, ale niepotrzebny szybki strzał Przemysława Trytki, który został zablokowany przez obrońców.
47' Nieszczęśliwa kontuzja Wilczka, który skręcił staw skokowy. Wchodzi za niego Sedlacek.
46' Początek drugiej części gry.

45+2'
Koniec pierwszej połowy. Bardzo wyrównane 45 minut. Wydawałoby się, że to Piast dowiezie prowadzenie do przerwy, ale jedna fantastyczna akcja Arki i sprawiedliwy remis.

- Mogę zapewnić, że wywieziemy stąd zwycięstwo - powiedział odważnie strzelec bramki dla Arki, Wojciech Wilczyński.

45+2' GOOOOOOOL DLA ARKI! 1:1! Ława prostopadle do Wilczyńskiego, który z narożnika pola karnego strzelił fantastycznym wolejem w samo okienko. Jedna z ładniejszych bramek tego sezonu autorstwa 19-latka z Gdyni!
44' Smektała do Wilczka, ale szybszy Szmatiuk. W odpowiedzi Wilczyński zbyt głęboko dośrodkowuje w stronę Trytki. Tymczasem sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry.
42' Warto dodać, że piłkarze Piasta mają fatalnie dobrane obuwie. Wszyscy ślizgają się na grząskiej nawierzchni.
39' Chylaszek z rożnego, ale Kowalski obok bramki.
35' Smektała do Chylaszka, ale szybciej defensorzy Arki.
29' Piast przyjmuje Arkę na własnej połowie, ale kontroluje grę i nie daje gdynianom poszaleć.
25' Zabawna sytuacja w narożniku boiska. Kamil Glik zasłania piłkę ciałem, myśli, że ta jest już za linią, tymczasem sędzia pokazuje rękę...
23' Klika akcji Piasta skrzydłami, ale dobrze radzą sobie obrońcy Arki.
18' GOOOOOOL DLA PIASTA. Chylaszek prostopadle do Olszara, ten mija Szmatiuka i precyzyjnie strzelił na bramkę Bledzewskiego. Bramkarz nie miał szans, piłka zatrzepotała w siatce tuż przy słupku.
12' Bledzewski ratuje Arkę. Michniewicz ze skrzydła do Wilczka, ten strzela głową, ale w porę znalazł się w bramce bramkarz żółto-niebieskich.
10' Kolejna ciekawa akcja, Ława krótko do Wilczyńskiego, ten wrzuca w pole karne, ale pewnie łapie Kwapisz.
8' Rajd Wilczyńskiego prawym skrzydłem, podanie do Trytki a ten nie trafił do pustej bramki. Trzeba jednak Arkowcowi oddać, że miał bardzo ciężką sytuację. Brawa dla Wilczyńskiego!
6' Wyrównane pierwsze minuty. Oba zespoły badają się nawzajem i czekają na błąd przeciwnika.
1' Znamy już wyjściowe jedenastki, rozpoczynamy mecz!
0' Mecz rozpocznie się o godz. 14.45 w Wodzisławiu Śląskim

Bramki: Olszar (19'), Gamla (76') - Wilczyński (45'), Budziński (90').

Sędziuje: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Piast: Kwapisz - Michniewicz, Glik, Kowalski, Chylaszek - Smektała, Muszalik, Gamla, Biskup (Łudziński 67') - Wilczek (Sedlacek 48'), Olszar.

Arka: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Siebert, Sokołowski - Wilczyński (Budziński 55'), Mrowiec, Ława, Lyubenov - Sakaliev (Labukas 63'), Trytko.

**[Piłkarska Ekstraklasa -**Arka Gdynia i Lechia Gdańsk - wideo, zdjęcia**](http://www.mmtrojmiasto.pl/4547/2009/2/12/ekstraklasa-pilkarski-serwis "Kliknij żeby przejść do serwisu Ekstraklasy")