Dzierżoniów: Wypływali medale

Dominika Sztandera zdobyła pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym podczas XXIII Memoriału Marka Petrusewicza. W jednych z najstarszych zawodów pływackich w Polsce wystartował także Brajan Bugała. W statystyce medalowej nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.

Dominika Sztandera zdobyła pierwsze miejsca na dystansie 100 m stylem klasycznym z (1:10,84 s) i na dystansie 50 m stylem dowolnym (27,27 s). Srebrny medal podopieczna Andrzeja Wojtala wywalczyła na dystansie 100m stylem dowolnym ( 59,81 s).

Brajan Bugała startował w trzech konkurencjach. Na 100 m stylem motylkowym uzyskał czas 1.03,61, 50 m stylem dowolnym pokonał w czasie 27,05 s, a 50 m stylem motylkowym 28,08 s. Te wyniki pozwoliły na klasyfikację Brajana w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej.

Memoriał Marka Petrusewicza odbywa się nieprzerwanie od 1990 roku, ku pamięci wspaniałego pływaka - pierwszego polskiego rekordzisty świata na dystansie 100 m stylem klasycznym. Mark Petrusewicz pobił rekord świata 18 października 1953 roku na basenie przy ulicy Teatralnej we Wrocławiu. To także srebrny medalistą Mistrzostw Europy w Turynie w 1954 roku oraz olimpijczyk z Helsinek.

Rozgrywane 17 i 18 listopada zawody, w których rywalizowało ponad 300 pływaków, były kolejnym sprawdzianem dzierżoniowskich pływaków przed zbliżającymi się Mistrzostwami Okręgu i Mistrzostwami Polski.