Dynamika Duńczyka

Dariusz Szarmach
ULSAN W drugim meczu grupy A Dania pokonała Urugwaj 2:1. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Jon Dahl Tomasson. Duńczycy wygrali zasłużenie, prezentując futbol dynamiczny (wiele szybkich ataków skrzydłami) i poukładany ...

ULSAN W drugim meczu grupy A Dania pokonała Urugwaj 2:1. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Jon Dahl Tomasson.

Duńczycy wygrali zasłużenie, prezentując futbol dynamiczny (wiele szybkich ataków skrzydłami) i poukładany taktycznie. W zespole Urugwaju bardzo widoczny był Alwaro Recoba, który jednak odstawał poziomem od swoich kolegów.
Pierwszy gol padł w 45 minucie meczu po dwójkowej akcji Jaspera Gronkjaera z Tomassonem. Urugwajczycy wyrównali zaraz po przerwie. Dario Rodriguez strzelił z powietrza zza linii pola karnego i piłka trafiła w samo okienko bramki Thomasa Soerensena. Po tym golu podopieczni Victora Pua’y ograniczali się głównie do obrony remisu, co zemściło się w 83 minucie, kiedy ponownie Tomasson głową skierował piłkę do siatki rywali.