MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Droga z Wrocławia do Lubina będzie rozbudowana do drogi dwupasmowej w obu kierunkach jako droga przyspieszonego ruchu. FILM

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Podpisanie umowy
Podpisanie umowy PrtScr Facebook Roberta Raczyńskiego
W konferencji prasowej w Lubinie, poprzedzającej podpisanie umowy na opracowanie STEŚ-R wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy dróg krajowych nr 94 i 36 na odcinku Wrocław – Lubin, uczestniczyli ministrowie Rafał Weber, Krzysztof Kubów, oraz samorządowcy z powiatów przez, które będzie przebiegała rozbudowana droga.

Budowa po okresie przygotowań dokumentacyjnych powinna rozpocząć się w 2027 roku. W ramach zadania planowana jest budowa obwodnic wybranych miejscowości oraz węzłów, rozbudowa bądź przebudowa istniejących skrzyżowań. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych. Przewiduje się budowę elementów ochrony środowiska, kanałów technologicznych i oświetlenia drogowego.

Podpisanie umowy

Droga z Wrocławia do Lubina będzie rozbudowana do drogi dwup...

- Dzisiaj podpiszemy umowę na opracowanie studium techniczno - ekonomiczno- środowiskowego na bardzo ważną inwestycję, drogi 94 i 36 - pomiędzy Lubinem, a Wrocławiem. łączącej Zagłębie Miedziowe z aglomeracją wrocławską. To wyczekiwana od wielu lat inwestycja, to szansa no rozwój gmin wzdłuż tej drogi, ale także zwiększenie bezpieczeństwa i komfort podróżowania. Nie byłoby tej decyzji bez przychylności Pana Premiera, który zabezpieczył środki finansowe w wysokości 2,5 miliarda złotych na tą inwestycję, za co chciałbym Panu Premierowi serdecznie podziękować- mówił minister Krzysztof Kubów.

- Cieszę się, że jako przewodniczący parlamentarnego zespołu ds infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku mogłem prowadzić rozmowy z Ministrem Infrastruktury wskazujące jak jest to ważna droga dla naszego regionu. Dziś jej budowa zaczyna przybierać bardzo realne kształty- napisał w mediach społecznościowych poseł Paweł Hreniak.

STEŚ to etap realizacji inwestycji drogowej, który ma za zadanie:

  • ustaleniu wariantów korytarza terenowego dla przebiegu tras (na podstawie analizy wariantów i uzyskanych opinii) oraz ostatecznemu ustaleniu typów oraz głównych parametrów technicznych obiektów budowlanych,
  • umożliwieniu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i zgody na realizację przedsięwzięcia,
  • podjęciu decyzji inwestorskiej w sprawie celowości i zakresu przedsięwzięcia.

-13 lipca 2022 roku Pan Minister Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji dla drogi pomiędzy Wrocławiem, a Lubinem. 31 sierpnia 2022 roku ogłosiliśmy przetarg na pierwsze prace projektowe, natomiast dzisiaj 31 marca 2023 roku podpiszemy umowę na opracowanie STEŚ-R wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy dróg krajowych nr 94 i 36 na odcinku Wrocław – Lubin z Piotrem Piotrkowiczem z firmy Schuessler, która będzie opracowywała tą decyzję - mówiła Lidia Markowska, Dyrektor Dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

Całą konferencję można obejrzeć tutaj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga z Wrocławia do Lubina będzie rozbudowana do drogi dwupasmowej w obu kierunkach jako droga przyspieszonego ruchu. FILM - Legnica Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto