Dramatyczna końcówka

Roman Skiba
Agata Wypych wzięła na siebie ciężar zdobywania goli w pojedynku ze Zgodą Ruda Śląska. Nawet dwie rywalki nie były w stanie zatrzymać bojowej reprezentacyjnej rozgrywającej, która strzeliła aż 12 bramek. Fot. Marcin Oliva Soto
Piłka ręczna 19 - letnia Marzena Buchcic golami wywalczyła wygraną dla Vitaralu Jelfy - Ręce mi się trzęsły. Nie wiedziałam, co zrobić z piłką, ale zaryzykowałam i udało się trafić do siatki.

Piłka ręczna

19 - letnia Marzena Buchcic golami wywalczyła wygraną dla Vitaralu Jelfy

- Ręce mi się trzęsły. Nie wiedziałam, co zrobić z piłką, ale zaryzykowałam i udało się trafić do siatki. Te dwa punkty i dwa moje gole w końcówce zapamiętam na długo - powiedziała skrzydłowa Marzena Buchcic.

Jeleniogórzanki gościły Zgodę Ruda Śląska, ekipę, która podobnie jak gospodynie miała przed tym meczem 10 punktów. Wygrana dałaWitaminkom komfort w tabeli, tym bardziej, że swój mecz przegrała gdańszczanki, mistrzynie Polski i wiceliderki ekstraklasy. Pojedynek w Jeleniej Górze układał się po myśli gospodyń. Prowadził od początku, a po przerwie w 34 min nawet sześcioma golami (18:12). Jednak w ataku końcówkę spotkania z rutynowanymi Slązaczkami nasze szczypiornistki zagrały fatalnie.

Popis skrzydłowej
Z trzybramkowego prowadzenia (22:19 w 50 min) w ostatniej minucie zrobił się remis 23:23. I wówczas popis młodej prawoskrzydłowej, zapewnił ostateczny sukces. Rywalki po jej pierwszym golu jeszcze atakowały, lecz bramkarka Vitaralu Justyna Alberciak, która imponuje formą od kilku tygodni, obroniła strzał. W ostatniej akcji meczu przeciwniczki zastosowały obronny wariant “każda swoją”. Buchcic znowu dostała podanie i rzuciła celnie, tym razem z biodra - w sytuacji, gdy już upadała na parkiet.
- Właśnie dostałam powołanie do młodzieżowej kadry narodowej, co zawsze było moim marzeniem. Chciałam pokazać, że trener kadry się nie myli - powiedziała Marzena Buchcic, piłkarka pochodząca z Opola, która do Jeleniej Góra trafiła w pierwszej klasie liceum.

Trzy bohaterki
Obok niej i wspomnianej bramkarki Justyny Alberciak trzecią współtwórczynią sukcesu była reprezentantka kraju Agata Wypych, która zdobyła 12 bramek, czyli prawie połowę trafień swej drużyny.
Witaminki nadal nie grają bowiem w pełnym składzie. Kontuzjowane są cztery podstawowe piłkarki, ale jak się okazuje zmienniczki udowadniają, że mogą zastąpić starsze koleżanki.