Dopiero po trzech dogrywkach koszykarki CCC rozstrzygnęły na swoją korzyść wyjazdowy mecz z Karą Trutnov w drugiej kolejce pucharu FIBA EuroCup.

Marcin Indzierowski
Fot: Piotr Krzyżanowski Frances Carvajal
Po kiepskiej pierwszej odsłonie dopiero w ostatniej kwarcie polkowiczanki dogoniły rywalki. Na 65 sekund przed końcem pierwszej dogrywki CCC przegrywało 93:100, ale siedem punktów z rzędu zdobyła Frances Carvajal i ...

Po kiepskiej pierwszej odsłonie dopiero w ostatniej kwarcie polkowiczanki dogoniły rywalki. Na 65 sekund przed końcem pierwszej dogrywki CCC przegrywało 93:100, ale siedem punktów z rzędu zdobyła Frances Carvajal i przedłużyła mecz o kolejne pięć minut. W drugiej dogrywce to Czeszki obroniły się przed porażką w ostatnich sekundach, ale w trzeciej dodatkowej partii były już wyraźnie słabsze.
Oby trudy 55 minut gry w ośmioosobowym składzie nie zaszkodziły polko-wiczankom w ciekawie zapowiadającym się niedzielnym meczu ligowym w Gorzowie Wielkopolskim.
Miejscowy KSSSE AZS PWSZ (czwarty zespół poprzedniego sezonu) też łączy grę w Ford Germaz Ekstraklasie z występem w FIBA EuroCup. W czwartek podopieczne Dariusza Maciejewskiego przegrały w Chorwacji z Gospicem aż 69:91. Niedzielny pojedynek CCC z AZS-em rozpocznie się o godz. 18.35 i będzie transmitowany przez wrocławski oddział TVP.
Drugi dolnośląski zespół, AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra zagra w sobotę o godz. 17 w Krakowie z mistrzyniami Polski, Wisłą Can Pack. Jeśli gospodynie podejdą poważnie do tego meczu, mogą powtórzyć wynik z niedawnej konfrontacji z SMS-em Łomianki (108:39).
Kara Trutnov - CCC Polkowice 100:104 (22:10, 14:21, 19:16, 14:22) d. 11:11, 10:10, 10:14
CCC Polkowice: Stampalija 23, Carvajal 19 (1), Jasnowska 18 (4), Bortelova 17 (1), Lacy 14 (1), Jeziorna 9, Szyćko 4.
W innym meczu grupy G: Seat Foton Györ - Dynamo Kursk 55:75.