Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dolny Śląsk: Atrakcje ostatniego weekendu wakacji

Redakcja
Najbliższy weekend na Dolnym Śląsku upłynie pod znakiem atrakcyjnych wydarzeń. Kuszące propozycje dla rodzin, turystów, podróżników i melomanów. Widowisko u cystersów, impreza podróżnicza na twierdzy, czy festiwal muzyki dawnej? Wybór jest trudny, więc postaramy się pomóc, a decyzja należy już do Was.

WIĘCEJ WYDARZEŃ W NASZYM DZIALE ROZRYWKA

Oblężenie Lubiąża

W sobotę 1 września macie okazję obejrzeć inscenizację historyczną oblężenia klasztoru w Lubiążu. – Zapowiadają się prawdziwe emocje, zacięta walka w trakcie ataku husytów na klasztor cystersów, odgłosy oręża… Po walce warto zwiedzić Pocysterski Zespół Pałacowo-Klasztorny, jeden z piękniejszych zabytków w regionie - opowiada Justyna Wojciechowska, redaktor naczelna portalu ZnaneNieznane.pl, który opisuje najbardziej interesujące miejsca m.in. na Dolnym Śląsku.

Imprezie towarzyszyć będzie zwiedzanie obozu historycznego, pokazy średniowieczne, koncerty zespołów folkowych i teatr tancerzy ognia. To prawdziwa perełka, która rozpoczyna cykl wrześniowych wydarzeń w regionie.

17 Południk

W ostatni weekend wakacji warto odwiedzić Twierdzę w Srebrnej Górze. Nie może tam zabraknąć miłośników podróży, dalekich stron i odległych kultur oraz wszystkich tych, którzy planują daleka wyprawę. Dolnośląski Festiwal Podróżników „17 Południk” ma charakter plenerowy. Jak co roku, odbędzie się na jednym z bastionów Twierdzy - Bastionie Miejskim, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków w Sudetach. Tutaj, na dużym ekranie, będą się odbywać projekcje filmów oraz podróżnicze prezentacje.

W programie znajdziecie wiele dodatkowych atrakcji. Między innymi: dla miłośników aktywnego wypoczynku spływ pontonowy podróżników Przełomem Bardzkim – najbardziej malowniczym odcinkiem Nysy Kłodzkiej, warsztaty, konkursy z nagrodami i wielkie, festiwalowe ognisko, które płonąć będzie do białego rana.

Lista niespodzianek nie ma końca... – Fanów górskich wypraw zapraszamy na spotkanie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem. W trakcie festiwalu obowiązkowym punktem powinno być również zwiedzanie Twierdzy. Jej barwna historia, opowiadana przez rekonstruktorów w strojach żołnierzy z epoki napoleońskiej, ciekawostki, legendy i tajemnice, wyostrzą wyobraźnię i zaskoczą nawet najbardziej wybrednego podróżnika! – przekonuje Justyna Wojciechowska z portalu ZnaneNieznane.pl.

Wratislavia Cantans

Początek września to również czas na 47. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Od 1 do 9 września będziemy mogli delektować się muzyką oratoryjną. W różnych miejscach Dolnego Śląska zabrzmią dzieła z kilku epok – od XVI do XX wieku.

- Muzykę dawną najprzyjemniej odbiera się w zabytkowych przestrzeniach. Jak co roku, koncerty będą rozbrzmiewać przede wszystkim w pięknych, kościelnych sceneriach - mówi Justyna Wojciechowska ze ZnaneNieznane.pl

Muzyka i śpiew wypełni m.in. Kościół Uniwersytecki we Wrocławiu, bardzką Bazylikę Mniejszą Nawiedzenia NMP, świdnicką katedrę pw. św. Stanisława i Wacława oraz świątynie w Bolesławcu, Głogowie, Dzierżoniowie, Oławie oraz Wałbrzychu. Do udziału w festiwalu zaproszono wspaniałych solistów, dyrygentów oraz zespoły, orkiestry i chóry. Artyści odtworzą muzykę Bacha, Vivaldiego, Haydna, czy Liszta.

Tegoroczna Wratislavia Cantans będzie także pierwszą okazją do posłuchania we Wrocławiu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod kierunkiem jej nowego szefa artystycznego – Alexandra Liebreicha. Festiwal jest dużym, międzynarodowym przedsięwzięciem propagującym muzykę dawną.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto