Diego El Cigala we wrocławskim Capitolu!

nnb
Diego El Cigala przyjeżdża do Wrocławia z programem z albumu Lagrimas Negras, uważanego za przełomowy w jego karierze. Koncert odbędzie się 18 czerwca w Teatrze Muzycznym Capitol w ramach WrocLove Fest 2019!

Zdecydowanie numer 1, w kategorii wokalista flamenco, często nazywany "Sinatrą flamenco". Diego El Cigala, a właściwie Diego Ramón Jiménez Salazar urodził się w Madrycie, w rodzinie hiszpańskich Romów i od dziecka obcował ze sztuką i muzyką flamenco. Muzyczną karierę rozpoczął od śpiewania na ulicy i w klubach flamenco. Jego niezwykłe wyczucie rytmu uczyniło z niego jednego z najlepszych akompaniujących.

Do dziś na swoim koncie ma 8 albumów i wiele prestiżowych nagród, w tym dwie nagrody Grammy oraz 5 nagród Latin Grammy. Jeden z jego wielkich albumów, „Lágrimas negras" (2003), nagrany we współpracy z 85-letnim kubańskim pianistą Bebo Valdesem przyniósł artyście światowy sukces i uznanie krytyków muzycznych.

Diego El Cigala jest mistrzem fuzji gatunków muzycznych. W niezwykły sposób łączy flamenco z tangiem, bolero i tradycyjną muzyką latynoamerykańską (ostatnie albumy artysty „Cigala & Tango", „Romance de la Luna Tucumana” i "Indestructible" są utrzymane w takim charakterze). Diego El Cigala miesza tradycję z nowoczesnością, a jego urzekający, charyzmatyczny głos przykuwa uwagę słuchaczy i zabiera ich w niezapomnianą muzyczną podróż.

KONKURS!
Mamy dla Was 4 podwójne wejściówki na koncert Diego El Cigala we wrocławskim Capitolu na 18.06.2019 roku!

Weź udział w konkursie i odpowiedz na pytanie: który album Diego El Cigala jest Twoim ulubionym i dlaczego?
Odpowiedzi wysyłajcie na adres [email protected], najlepsze wypowiedzi nagrodzimy biletami!
o wygranej będziemy informować e-mailem do piątku do 12:00.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Materiał oryginalny: Diego El Cigala we wrocławskim Capitolu! - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie