Diamenty w zasięgu

(ML)
Brandunowi Hughesowi na razie brakuje zgrania z kolegami.
Brandunowi Hughesowi na razie brakuje zgrania z kolegami. FOT. WOJTEK WILCZYŃSKI
Koszykarze Turowa Zgorzelec pokonali Czarnych Słupsk w pierwszym spotkaniu turnieju o Brunatne Diamenty Zespół trenera Andrzeja Kowalczyka odniósł pierwszą wygraną i jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w ...

Koszykarze Turowa Zgorzelec pokonali Czarnych Słupsk w pierwszym spotkaniu turnieju o Brunatne Diamenty

Zespół trenera Andrzeja Kowalczyka odniósł pierwszą wygraną i jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w całej imprezie. Wczoraj w ekipie wciąż brakowało Charlesa Bennetta, który leczy kontuzję i na pewno nie zagra w żadnym ze spotkań tego turnieju.
Pod jego nieobecność pod koszem panował Chris Young. Środkowy Turowa naprawdę ma szansę na świetny sezon w ekstraklasie. Jest waleczny, nie ma dla niego przegranych piłek, a przy tym umiejętnie wykorzystuje pod koszem swój wzrost i kilogramy. Na razie to jeden z pewniejszych punktów gospodarzy.
Spotkanie z Czarnymi rozstrzygnęło się w zasadzie w drugiej kwarcie, gdy gospodarze zbudowali 10-punktową przewagę. W trzeciej odsłonie wygrywali 63:49 (28 min.) i goście zdobyli 9 punktów z rzędu. Niemoc w ataku skuteczną trójką w ostatnich sekundach kwarty przerwał Yann Mollinari i przewaga znowu była w miarę bezpieczna (66:58). W ostatniej odsłonie podopieczni Kowalczyka znowu odskoczyli na 14 punktów (75:61) i całkowicie kontrolowali pojedynek. Ostatecznie wygrali 82:75.
W drużynie gospodarzy w tej chwili przede wszystkim brakuje zgrania i ogrania. Hughes na razie nie rozumie się jeszcze z partnerami i pudłuje z dogodnych pozycji. Nieźle spisywał się Grzegorz Mordzak, bardzo ważną rolę pełni Wojciech Szawarski. W tej chwili najwięcej problemów jest pod koszem i można się tylko zastanawiać, czy powrót po kontuzji Bennetta całkowicie załatwi tę sprawę.
W kolejnych dniach turnieju Turów spotka się z SKS-em i Stalą i - patrząc na wczorajszą postawę tych drużyn - będzie faworytem tych pojedynków. Choć w okresie przygotowawczym, gdy o stabilną formę bardzo trudno, ciężko typować pewniaków do zwycięstw.

Turów Zgorzelec 82
Czarni Słupsk 75
(25:24, 19:11, 22:23, 16:19)
Turów: Szawarski 17, Young 14, Hughes 10, Mollinari 10, Łopatka 8, Czerwonka 8, Zabłocki 7, Mordzak 4, Skowroński 2, Nowak 2, Danessi 0.
Czarni: Seweryn 18, Frank 16, Majchrzak 13, Rospara 8, Żytko 7, Pluta 5, Crenshow 4, Chelis 2, Gruziński 0.
* Drugi wczorajszy mecz: Stal Ostrów - Polpharma Starogard Gd. 79:85 (20:25, 25:10, 21:24, 13:26).