Derby Trójmiasta: Arka - Lechia 0:1 [MoD0]

redakcja
redakcja
Choć kibice Lechii Gdańsk zbojkotowali mecz, zieloni pokonali Arkę Gdynia 1:0 w meczu ósmej kolejki ekstraklasy, który odbył się w piątek (3 października) na stadionie w Gdyni.

Mecz został rozegrany na terenie gdynian, gdzie niespełna miesiąc temu Arka pokonała Lechię 2:0. Jak będzie tym razem? Oto składy obu zespołów:

Arka: Witkowski, Sokołowski, Żuraw, Anderson, Płotka, Karwan, Łabędzki, Ulanowski, Pietroń, Wachowicz, Zakrzewski

Lechia: Bąk, Starosta, Manuszewski, Wołąkiewicz, Kosznik, Kaczmarek, Piątek, Trałka, Rogalski, Buzała, Kowalczyk

Gospodarze - Arka Gdynia - są na swoim stadionie bardzo groźni. Ich wyższość w tym sezonie musiały tu uznać Górnik Zabrze, Lech Poznań, ŁKS Łódź, a także zespół Lechii, który niespełna miesiąc temu poniósł na tym boisku porażkę 0:2 w ramach rozgrywek Pucharu Ekstraklasy. Spotkanie obejrzy 6 tys. kibiców, bo na wpuszczenie tylko takiej liczby fanów futbolu ma pozwolenie gdyński klub przy organizowaniu imprez masowych o podwyższonym ryzyku, a do takich zaliczają się derby Trójmiasta w piłce nożnej.

17.15 - Kibice zmierzaja powoli na stadion. Gdynia powoli robi się żółto-niebieska.
17.30 - Policja juz gotowa. Na zdjęciu widoczne radiowozy, które rozsiane są w pobliżu stadionu przy ul. Olimpijskiej.
17.45 - Trybuny jescze puste. Bramy jeszcze zamknięte, podobnie jak kasy. Biletów nie ma już od kilku dni.
http://gfx.mmka.pl/newsph/255620/182405.3.jpg17.50 - Kibice Arki przygotowują się do meczu. Mecz derbowy to okazja, żeby pokazać swoją choreografięstadionową.
17.55 - Porządkowi też się przygotowują. W zbliżającym się meczu na jednego porządkowego przypadnie czterech kibiców.
18.10 - Bramy stadionu otwarte. Można zajmować najdogodniejsze miejsca.
18.30 - Helikopter nad Arką. W akcję "pilnowania" stadionu zaangażowano także siły powietrzne.
18.35 - Pierwsi kibice już są! Mimo, iż do meczu pozostało 1,5 godz.
19.00 - Kibiców Arki coraz więcej. Na godzine przed meczem słyszymy już pierwsze śpiewy i okrzyki. Jednak sympatyków Lechii wciąż nie widać.
19.10 - Z ostatniej chwili! Na stadionie nie będzie kibiców Lechii! Stowarzyszenie Lwy Północy zdecydowały się zbojkotować mecz, w związku z tym, że biało-zieloni dostali zaledwie 300 wejściówek.
19.15 - "ar-ka gdy-nia! ar-ka gdy-nia!" - dochodzi z trybun. Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, ale kibice bawią się wyśmienicie.
19.20 - Zawodnicy Lechii Gdańsk zaczynają rozgrzewkę.
19.22 - Chwilkę później pojawiają się piłkarze żółto-niebieskich. Do meczu coraz mniej czasu!
19.30 - Wszyscy Lechiści dokładnie przygotowują się do spotkania.
19.32 - Podobnie jak gospodarze. Przypomnijmy, że jest to 31. spotkanie obu drużyn. Dotychczas Arka wygrała 12 spotkań, padło 12 remisów i tylko 6 razy zwyciężyła Lechia.
20.10 - Pierwszy gwizdek sędziego Huberta Siejewicza. Rozpoczynamy wielkie derby!
20. 11 - 5 minut i żółte kartki dla Wachowicza z Arki i Tralki z Lechiii po przepychance na środku boiska.
20.15 - 7 minut po rzucie wolnym, Arka jest bliska strzelenia bramki.
20.18 - 11 minuta meczu. Arka po rzucie wolnym znów bliska gola, Gdynianie mają wyraźną przewagę.
20.21 - 14 minuta meczu, żółlta kartka dla Buzaly z Lechii, w Arce zmiana: Kowalski wchodzi za Plotkę.
20.26 - 18 minuta, typowy dla tego meczu obrazek - Arka atakuje, a Lechia się broni. Czy ta powtarzająca się któryś raz sytuacja do czegoś prowadzi?
20.29 - 22 minuta, tym razem Lechia bliska bramki, na stadionie częściowa awaria oświetlenia! Na szczęście szybko sobie z nią poradzono.
20.34 - 26 minuta, Lechia blisko zdobycia bramki z rzutu wolnego.
20.39 - 32 minuta, spotkanie wyrównało się, dzisiejszy poziom gry Arki i Lechii można uznać za podobny.
20.42 - 35 minuta, Lechia uporządkowała grę i częściej atakuje. Być może niedługo pojawi się pierwsza, oczekiwana bramka.
20.46 - 38 minuta, gol dla Lechii był blisko, ale bramkarz Arki fantastycznie broni. Zaczął padać deszcz.
20.55 - 45 minuta, po pierwszej połowie bezbramkowy remis, poziom tego spotkania jest niski
20.59 - Przerwa. Początkowo przeważała Arka, potem jednak inicjatywę przejęła Lechia, wynik po pierwszej połowie jest sprawiedliwy.
21.10 - 46 minuta, zaczyna się druga połowa spotkania.
21.13 - 48 minuta, chwilowa przerwa spowodowana obecnością dymu z rac na boisku.
21.18 - 51 minuta, Arka ponownie ma przewagę.
21.25 - 58 minuta, groźnie w polu karnym Lechii, ale obrońcy w porę interweniowali.
21.28 - 61 minuta, po rzucie wolnym piłka w polu karnym Arki, ale Lechiści nie wykorzystali okazji.
21.31 - 63 minuta - 1:0 dla Lechii! Buzała zdobył bramkę dla Gdańszczan!
21.37 - 70 minuta meczu, sędzia zadecydował o zmianie Mysony za Kaczmarka w Lechii.
21.43 - 76 minuta, Arka próbuje odrobić stratę, ale jej ataki są nieprzekonywujące. Ale jeszcze wszystko może się wydarzyć.
21.52 - 85 minuta, Arka bije głową w mur.
21.57 - 90 minuta, jednak to jeszcze nie koniec, sędzia przedłużył mecz o 6 minut.
22.06 - Ostatnia minuta meczu właśnie minęła, końcowy wynik tego spotkania to 1:0 dla Lechii