Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dekoratornia

Irena Grek
Mat. prasowe
Zrób to, z nami, sam Samodzielne zaprojektowanie wnętrza własnego domu to z jednej strony spełnienie marzeń, z drugiej natomiast - prawdziwe wyzwanie.

Dekoracja dla wnętrza to nic innego jak piękny ubiór dla kobiety - każdemu bowiem zależy, aby aranżacja jego domu nie tylko budziła zachwyt podziwiających ją gości, ale jednocześnie by maskowała drobne niedostatki wnętrza, odzwierciedlając przy tym osobowość domowników. Tak jak uszyta na miarę suknia jest idealnie dopasowana do swojej właścicielki - jej figury, jak i charakteru - tak też wykreowana we wnętrzu aranżacja powinna być dla nas niczym zachwycająca ulubioną estetyką druga skóra. Wpisując się w nasze gusty, powinna również dyskretnie tuszować mankamenty przestrzeni. Jak sobie poradzić, jeśli nie stać nas na profesjonalną stylistkę czy projektanta wnętrz? Od czego zacząć, aby szybko i "bezboleśnie" urządzić piękne i funkcjonalne wnetrza?

Po pierwsze - analiza
Krok, od którego musimy zacząć, to dogłębna analiza wnętrza, ponieważ aby na sam koniec móc się cieszyć oszałamiającą aranżacją, musimy najpierw poznać możliwości przestrzeni. Pod uwagę należy wziąć powierzchnię pomieszczenia, układ ścian, okien i drzwi oraz naturalne oświetlenie.
- Istotne jest również, aby przeanalizować rozmieszczenie okien względem stron świata - radzi Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. - Umiejętne zarządzanie światłem może się okazać kluczem do sukcesu, a więc bardzo ważne jest, aby przy doborze dekoracji okna, czyli głównego źródła naturalnego oświetlenia, wybrać takie przesłony okienne, jak i materiały, z których są wykonane, aby mogły one odpowiednio regulować dopływ promieni słonecznych.

Czas na pomysł i koncepcję

Aby stworzyć harmonijne wnętrze z charakterem, należy wybrać określony styl aranżacji, który odpowiada naszym upodobaniom. Zastanówmy się więc, czy lepiej się czujemy we wnętrzach urządzonych z przepychem, czy raczej odpowiadają nam minimalistyczne, te nowoczesne, stawiające na prostotę i funkcjonalność. Na tym etapie wybierzmy także bazową paletę barw. - Ważne jest, aby wyposażenie i kolorystyka odpowiadały naszemu temperamentowi - radzi Agnieszka Rybka. - Stworzymy wnętrze, w którym będziemy mieli ochotę przebywać.

Dla pełnej wizualizacji naszego pomysłu warto skorzystać z przydatnych narzędzi i sprawdzonych sposobów - do tych najprostszych należą kartka i ołówek, za pomocą których naszkicujemy pokój, wraz z kilkoma propozycjami jego aranżacji.

Kiedy już mamy gotowy szkic projektu - warto nanieść barwy - dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, jak komponuje się wymarzona wizja kolorystyczna. Alternatywą dla metody tradycyjnej są programy komputerowe lub dekoratory online, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas, ale - umożliwiając stworzenie wiarygodnej wizualizacji - zdecydowanie ułatwiają nam zadanie.

Ostatecznym etapem każdego projektu jest dobór dekoracji. Pamiętajmy, że nasze decyzje w tym wypadku nie dotyczą jedynie rodzaju ozdobnych elementów (np. wyboru pomiędzy roletami, firanami i zasłonami), ale także ich faktury, kolorystyki, ewentualnych wzorów. Tu także z pomocą przychodzi wirtualny dekorator. Warto zwrócić szczególną uwagę na te programy, które pozwalają na żonglowanie nie tylko elementami wyposażenia, ale również dekoracjami i materiałami, z jakich zostały one wykonane. Dzięki temu o wiele łatwiej jest wyobrazić sobie, jak będą ze sobą współgrały dodatki, ale także poszczególne kolory i wzory.
Aby odnaleźć te idealne, warto zapoznać się z szeroką ofertą rynku - a zatem odwiedzajmy sklepy oraz przeglądajmy katalogi. Nie bójmy się także kupować w sklepach internetowych. Niektórzy producenci umożliwiają zamówienie darmowych próbek tkanin, z których wykonane są np. zasłony. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, czy rzeczywisty odcień i materiał sprawdzą się w konkretnym wnętrzu i przy określonym oświetleniu.

Udana aranżacja to nie tylko efektowne rozwiązania estetyczne. Do pełni sukcesu potrzebne jest także dyskretne przemycenie rozwiązań, które będą jednocześnie funkcjonalne i wygodne. Podpowiadamy zatem, jak gustownie zamaskować to, czego nie da się wpasować w nasze wymarzone wnętrze. Jak zatem wszystko poukładać, aby zachować styl, nic przy tym nie tracąc z użyteczności naszej przestrzeni? Najlepszym rozwiązaniem będą dekoracyjne schowki. Do wyboru mamy wiele możliwości - od ozdobnych pudeł kartonowych, przez bardziej wyrafinowane kufry, po tapicerowane skrzynie, które mogą jednocześnie służyć jako stoliki kawowe lub szafki nocne. Alternatywą są także skrzynie tapicerowane. Dzięki dekoracyjnej tkaninie wspaniale upiększą każde wnętrze, dodatkowo ocieplając jego atmosferę. Sprawdzą się w sypialniach, pokojach młodzieżowych, służąc też jako siedzisko. Idealnie wpasują się także w klimat pokoju dziecięcego, gdzie będą oryginalnym miejscem do przechowywania zabawek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

SIM Zagłębie inwestycje pow. zawierciański

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto