Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Debiut wrocławskiej spółki na New Connect

Ryszard Żabiński
Wczoraj na rynku New Connect zadebiutowała wrocławska spółka Blue Tax Group. Inwestorzy kupowali akcje po 20 groszy, a podczas otwarcia były one warte 25 groszy. Zysk wyniósł więc 25 procent.

Wczoraj na rynku New Connect zadebiutowała wrocławska spółka Blue Tax Group.
Inwestorzy kupowali akcje po 20 groszy, a podczas otwarcia były one warte 25 groszy. Zysk wyniósł więc 25 procent.
- Biorąc pod uwagę to, co się dzieje na rynkach giełdowych, nasz debiut uważam za bardzo udany - powiedział nam Mirosław Stanisławski, prezes Blue Tax Group.
Szefowie tej firmy tworzą sieć franczyzową centrów obsługi przedsiębiorców. Obejmuje ona biura rachunkowe, kancelarie podatkowe, biura obsługi finansowej i prawnej.
Gracze giełdowi będą niedługo mieli na rynku New Connect wiele okazji do zrobienia prawdziwej fortuny. Spore nadzieje wiąże się z wiedeńską spółką ATS, która na przełomie marca i kwietnia zadebiutuje na NC. Wprowadzi ją tam Wrocławski Dom Maklerski.
- To będzie największa emisja na tym rynku - mówi Wojciech Gudaszewski, prezes WDM. - Po raz pierwszy też na NC zadebiutuje firma zagraniczna.
Będzie się ona bardzo szybko rozwijać, z giełdy chce pozyskać 30 milionów złotych. Pod koniec roku planowana jest emisja na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych. Wówczas ATS będzie chciał zdobyć 300 milionów złotych.
Właścicielem ATS-u jest Tadeusz Synowiec, absolwent krakowskiej politechniki. W 1981 roku poślubił Austriaczkę i wyjechał do jej ojczyzny. Główna siedziba firmy jest w Wiedniu, ale fabryka telewizorów LCD, odtwarzaczy DVD i dekoderów do telewizji cyfrowej znajduje się w Wierzbicach pod Wrocławiem. Z pozyskanych z giełdy pieniędzy ATS chce wybudować trzy zakłady w Polsce.
Na parkiet wybiera się też wrocławska spółka budowlana As Bau. Za pieniądze pozyskane z giełdy chce zrealizować cztery projekty deweloperskie. Ponadto w Kotlinie Kłodzkiej firma zamierza, kosztem ok. 120 mln złotych, wybudować ośrodek sportów zimowych z kolejką linową, wyciągami, hotelami itp.
Na giełdę wybiera się też podwrocławska spółka Color Press. Zajmuje się produkcją etykiet do napojów alkoholowych. Sprzedaje je w ogromnych ilościach na rynkach wschodnich, zwłaszcza w Rosji i na Ukrainie. Teraz chce pozyskać z giełdy 10 mln złotych na rozwój produkcji nakrętek do wódek. W tym roku na giełdzie zadebiutuje też firma Doradcy24 założona przez absolwentów wrocławskiej Akademii Ekonomicznej i Centrum Funduszy Inwestycyjnych freeFUND.
- W tym roku na New Connect wprowadzimy dwadzieścia spółek, a na rynek podstawowy Giełdy Papierów Wartościowych od 5 do 10 podmiotów - mówi Wojciech Gudaszewski. - Mimo złej sytuacji na giełdach zgłasza się do nas wiele firm, które chcą zadebiutować na parkiecie. Zainteresowanie jest nawet większe niż w ubiegłym roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto