Częstochowianka przegrała z PLKS-em Pszczyna. Rywalki zakończyły mecz z kontuzjami [ZDJĘCIA]

Anita Feć - Krzyczmonik, Krzysztof Kłusek
Częstochowianka w kolejnym meczu rewanżowym musiała uznać wyższość drużyny z Pszczyny.

W minioną sobotę ruszyła następna kolejka rundy rewanżowej II ligi. Częstochowianka zmierzyła się z zespołem PLKS Pszczyna. Pierwszy set rozpoczęliśmy dość nerwowo. Bardzo dobre akcje przeplatały się z momentami przestoju. Do stanu po 20 prowadziliśmy wyrównaną walkę. W końcówce zabrakło konsekwencji w taktyce i zakończyliśmy seta do 21.

Druga odsłona seta przyniosła niespodziewany bieg zdarzeń. Przy stanie 12:8 dla Częstochowianki dość poważnej kontuzji doznała Agnieszka Szczypka - libero zespołu z Pszczyny. Po kilku minutach przerwy wróciliśmy do gry. Wznowienie przyniosło dość nieoczekiwaną stratę i na przerwę schodziliśmy przy stanie 17:12 dla Pszczyny.

Po kilku minutach, kolejnej kontuzji doznała pszczyńska środkowa Joanna Pyrek. Niestety nasz zespół nie potrafił wykorzystać osłabienia zespołu z Pszczyny i przegrał do 21. Trzecia odsłona to przypieczętowanie dobrej formy zawodniczek PLKS’u i spokojne zwycięstwo, również do 21. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) Zawodniczkom z Pszczyny życzymy dużo zdrowia!

MKS Zorza Wodzisław Śl. - pauzowała

KS AJD „Częstochowianka” Częstochowa – PLKS Pszczyna 0 – 3 (21:25, 21- 25, 21:25)