Czerwone Zagłębie

Leszek Wspanialy
Pilka reczna Derby Zagłębia Miedziowego mogły zadowolić najwybredniejszych fanów szczypiorniaka. Po dramatycznej końcówce lepsi okazali się goście Bilans ostatnich spotkań w ekstraklasie wypadał przed ...

Pilka reczna

Derby Zagłębia Miedziowego mogły zadowolić najwybredniejszych fanów szczypiorniaka. Po dramatycznej końcówce lepsi okazali się goście

Bilans ostatnich spotkań w ekstraklasie wypadał przed meczem dla gospodarzy niekorzystnie - 1 zwycięstwo, 1 remis i 4 porażki. W niedzielę Chrobry po raz piąty został pokonany. Pomimo transmisji w TVP3 - kibice w Głogowie dopisali, ale niestety nie doczekali się wygranej swoich pupili. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na początku prowadzili goście, ale już na przerwę z jedną bramką przewagi schodzili miejscowi. W drugiej odsłonie na parkiecie trwała zażarta walka. Raz po raz zawodnicy obu ekip karani byli
2-minutowymi karami. Łącznie w całym spotkaniu głogowianie 16 minut siedzieli na ławce kar, a lubinianie aż 22 minuty przymusowo pauzowali. Aż 4 zawodników Zagłębia w tym meczu zobaczyło czerwone kartoniki. Gdy wydawało się w końcówce, że Chrobry ma mecz wygrany, po trzech golach rzuconych pod rząd przez Michała Jureckiego - przy stanie 21:20 dla miejscowych nastąpiła katastrofa. Dwie głupio zgubione piłki w ataku, trzy bramki rzucone z rzędu przez przyjezdnych i to podopieczni Zenona Łakomego mogli unieść ręce w geście triumfu po końcowej syrenie. Chrobry przegrał na własne życzenia. Jeszcze długo po meczu zawodnicy z Głogowa leżeli na parkiecie i nie dowierzali, jak mogli to spotkanie przegrać.
- Przez cały mecz była bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie wypracowała większej przewagi niż 4-bramkowa. Niestety po raz kolejny, w końcówce, gdy było remisowo, przydarzył nam się proste błędy. To nas niestety kosztowało utratę punktów - podsumowa³ zawodnik Chrobrego Adrian Marciniak.
Mocno wygwizdywany przez całe spotkanie był trener Zagłębia Zenon Łakomy, który po meczu zadowolony był z wygranej, ale miał też uwagi do swoich zawodników - Wierzyłem do końca w wygraną, pomimo tego, że zostaliśmy bez czterech podstawowych zawodników. Mam pretensje do Kubisztala, że nie pociągnął gry w ataku, ale jednocześnie chciałbym podziękować młodym zawodnikom -Tomczakowi i Frąszczakowi - że w decydujących momentach ręka im nie zadrżała. Zespół jest w przebudowie i to widać, zakończył szkoleniowiec zwycięskiego zespołu.

Trener z emocjami
Szkoleniowiec g³ogowian Jaros³aw Cieœlikowski: - Jeszcze przez jakiœ czas nie dojdê do siebie, bo ja nie wiem jak my mogliœmy ten mecz przegraæ. To kolejny mecz, gdzie w koñcówce mo¿emy przechyliæ szalê zwyciêstwa na nasza korzyœæ, a nie potrafimy tego zrobiæ. ¯yczê sobie takich emocjonuj¹cych zakoñczeñ, ale z happy endem dla nas.