Czarna seria trwa

(RAD)
zdj. red
zdj. red
Górnik przegrał ze Zniczem Jarosław 72:87 Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando Górnika, który uważnie bronił dostępu do swojego kosza i skutecznie wykorzystywał pozycje rzutowe.

Górnik przegrał ze Zniczem Jarosław 72:87

Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando Górnika, który uważnie bronił dostępu do swojego kosza i skutecznie wykorzystywał pozycje rzutowe. Dwukrotnie przewaga wałbrzyszan rosła do 10 punktów (7 min. 20:10 i 10 min. 27:17) i wydawało się, że przeciwnik, który jest ekipą równie niską, młodą i niedoświadczoną, nie będzie zbyt wymagającym rywalem. Na początku II ćwiartki Znicz zmniejszył dystans do 5 pkt. i przez kilka minut trwała wyrównana walka. Dramat gospodarzy zaczął się jednak w 5 min, kiedy z prowadzenia 33:28 zrobiło się... 33:44! Cztery trójki Płocicy i Feddera i agresywna obrona Znicza zupełnie rozbiły wałbrzyszan i nawet Andrzej Adamek nie był wstanie przywrócić ładu na parkiecie.
W II połowie osłabiony Górnik (nie grali: chory na ospę Andrzej Neumayer oraz kontuzjowany Marcin Kowalski) przyspieszył rozgrywanie akcji i skuteczność pod koszem Znicza. Niestety, w końcówce za pięć przewinień parkiet opuścił Błażej Nowicki, a pozostali wysocy gracze (za wyjątkiem Jacka Dymarskiego) spisywali się poniżej oczekiwań. Mimo tego po trzech kwartach jarosławianie wygrywali już tylko 64:59 lecz już na wstępie ostatniej odsłony Szczotka z Kordasem rzutami za trzy punkty oddalili niebezpieczeństwo. Zryw Górnika pozwolił zbliżyć się gospodarzom na 4 pkt., ale w 6 min. piąte przewinienie popełnił Adamek, a błędy popełnione przy rozgrywaniu akcji przez Rafała Glapińskiego pozwoliły przyjezdnym odbudować przewagę i wygrać mecz.

GÓRNIK WAŁBRZYCH 72
ZNICZ JAROSŁAW 87
Górnik: Adamek 13 (1x3), Glapiński 13 (1x3), Nowicki 13, Marcin Sterenga 8, Józefowicz 3 (1x3) oraz Dymarski 10, Maciej Sterenga 6 (2x3), Kozaczka 4, Stochmiałek 2.

W pozostałych meczach: AZS Radom - Polpak Świecie 62:88, Stal Stalowa Wola - ŁKS Łódź 90:73, Alba Chorzów - Basket Kwidzyn 86:95, Viking Gdynia - Tytan Częstochowa 90:78, Kotwica Kołobrzeg - KKS Poznań 79:70, Sokół Łańcut - Siarka Tarnobrzeg, Zastal Zielona Góra - Spójnia Stargard Szczeciński.