Coś się stało z tą drużyną

(IM)
Jakub Szmatuła tym razem nie zachował czystego konta.
Jakub Szmatuła tym razem nie zachował czystego konta. Fot. Wojtek Wilczyñski
Bardzo słaby występ Górnika przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała Po serii wyjazdowych zwycięstw kibice w Polkowicach liczyli na kolejne łatwe punkty.

Bardzo słaby występ Górnika przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała

Po serii wyjazdowych zwycięstw kibice w Polkowicach liczyli na kolejne łatwe punkty. Niestety, po raz kolejny okazało się, że drużyna Mirosława Dragana u siebie gra bardzo słabo.
W piewrszej połowie polkowiczanie mieli ogromne kłopoty ze skonstruowaniem groźnych akcji. Już w 7 min goście wykorzystali gapiostwo obrony miejscowych. Po rzucie wolnym piłka niespodziewanie trafiła do Nikołaja Branfiłowa, a Białorusin z kilku metrów wpakował ją do siatki, obok bezradnego Jakuba Szmatuły.
Po zmianie strony gospodarze także nie znaleźli recepty na dobrze broniących się gości. W 51 minucie przy próbie strzału z pola karnego przewrócony został Sławomir Pach. Górnicy domagali się karnego, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. Końcówka meczu należała do polkowiczan, którzy jednak nie potrafili wyrównać.

GÓRNIK POLKOWICE 0 (o)
PODBESKIDZIE 1 (1)
Bramki: Branfiłow (7). Sędziował: Adam Konarski (Poznań). Żółte kartki: Kardas, Urbaniak – Jodłowiec, Sobczak.
GÓRNIK: Szmatuła – Huebscher (46 Wacławczyk), Kardas (75 Węgier), Jeziorny, Kocot – Gancarczyk, Januszewski, Górski, Pach (62 Urbaniak) – Murdza – Witkowski.
PODBESKIDZIE: Merda – Górkiewicz, Branfiłow, Jarczyk, Gorszkow – Koman, Jodłowiec, Pater, Kołodziej (80 Kowalczyk) – Sobczak (83 Masternak), Chrapek (46 Podstawek).
W pozostałych meczach II ligi: Piast Gliwice – Heko Czermno 2:0 (1:0), Polonia Bytom – Śląsk Wrocław 3:1 (1:1), Szczakowianka – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:3), Radomiak Radom – Finishparkiet N. Miasto 2:2 (0:2), Świt N. Dwór – Widzew Łódź 1:1 (1:1). Inne wyniki i tabela w piątkowym wydaniu naszej gazety.