MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Co tu się buduje? - Dom w pastelowych barwach

Małgorzata Pałach-Rydzy (not. JUKO)
Lokatorzy wyższych kondygnacji będą mogli wypoczywać na balkonach, a mieszkańcy parteru na przestronnych tarasach.  Wizualizacja: WPB
Lokatorzy wyższych kondygnacji będą mogli wypoczywać na balkonach, a mieszkańcy parteru na przestronnych tarasach. Wizualizacja: WPB
W centrum Wrocławia, przy ul. Strzegomskiej powstaje nowoczesny 6-kondygnacyjny budynek. Zaletą tej lokalizacji jest nieduża odległość od Rynku i dobre połączenia komunikacyjne z innymi rejonami miasta.

W centrum Wrocławia, przy ul. Strzegomskiej powstaje nowoczesny 6-kondygnacyjny budynek. Zaletą tej lokalizacji jest nieduża odległość od Rynku i dobre połączenia komunikacyjne z innymi rejonami miasta. W okolicy znajduje się szkoła, sklep, apteka oraz przychodnia lekarska

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. W pierwszym – części A – znajdzie się 70 mieszkań o powierzchni od 31 do 72 mkw. Część B, realizowana w drugim etapie, liczyć będzie 136 mieszkań jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchni od 41 do 86 mkw.
Lokale na parterze będą miały duże tarasy, a w pozostałych zaprojektowano balkony. Budynek zostanie wyposażony w windy. W podziemnej kondygnacji znajdzie się duży garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Inwestor zadba także o miejsca postojowe, chodniki i tereny zielone wokół budynku.
Cicho i bezpiecznie
Dom jest budowany w technologii tradycyjnej. Mieszkania będą oddawane w podwyższonym standardzie deweloperskim.
W wyposażeniu znajdzie się stolarka okienna PCV skutecznie tłumiąca hałasy dochodzące z zewnątrz, parapety z konglomeratu kamiennego, grzejniki z termoregulatorami, osprzęt elektryczny, wodomierze, liczniki ciepła, tynki gipsowe na ścianach i gładzie gipsowe na sufitach (bez malowania).
Poczucie bezpieczeństwa zapewnią lokatorom wejściowe drzwi do mieszkań – antywłamaniowe klasy C, na parterach rolety zabezpieczające okna i drzwi na tarasy oraz wideodomofon (z wyświetlaczem monochromatycznym). Nie zostaną natomiast zamontowane drzwi wewnętrzne w mieszkaniach. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w instalacje elektryczne oraz sanitarne bez białego montażu. W kuchniach zamontowana będzie instalacja siłowa pod kuchenkę elektryczną.
W przedpokoju – instalacja dzwonkowa z osprzętem. Całość uzupełnią gniazdka internetowe, telefoniczne i telewizyjne.
W pomieszczeniach gospodarczych zamontowana będzie instalacja elektryczna z jednym punktem świetlnym. W podziemnym garażu miejsca postojowe oznaczone będą linią malowaną na posadzce oraz słupkiem parkingowym.
Balkony zostaną wyłożone płytkami typu gres, a tarasy płytkami chodnikowymi.
Termin realizacji całej inwestycji wyznaczono na grudzień 2008 r. Cena jednego metra kwadratowego wynosi od 6500 do 7 000 zł.

Kto buduje
Wykonawcą inwestycji jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. W swojej ofercie ma mieszkania powstające w różnych częściach miasta. Są to zarówno małe lokale, jak i duże komfortowe apartamenty dla bardziej wymagających. Wielorodzinne domy są głównie w średniowysokiej zabudowie z ciekawą architekturą, którą uzupełniają duże balkony i tarasy ziemne.
Mieszkania oddawane są w standardzie deweloperskim, ale na życzenie klienta firma dokonuje indywidualnej aranżacji wnętrz.
W infrastrukturze osiedli znajdują się zazwyczaj garaże podziemne i miejsca parkingowe wokół budynków, lokale usługowe oraz tereny zielone. •

Ceny wyhamowały
O sytuacji na wrocławskim wtórnym rynku mieszkaniowym mówi Jan Augustynowski z portalu investmap.pl

Podczas gdy rok temu wzrost cen na wrocławskim rynku wtórnym wynosił kilkanaście procent kwartalnie, od początku tego roku sytuacja jest o wiele spokojniejsza i w zasadzie stabilna. Wiele osób, które kupiły mieszkania dla spekulacji, zaczyna na nich zarabiać, tym samym uzupełniając podaż na rynku wtórnym. Do tej pory zdecydowana przewaga popytu nad podażą była najpoważniejszym powodem zwyżki cen. Spada natomiast zainteresowanie kupnem mieszkań na wynajem. Ceny osiągnęły bowiem poziom, w którym przestaje być on opłacalny – wydłuża się zwrot kosztów takiej inwestycji. Mimo zauważalnego ostatnio wzrostu płac, to są właśnie powody, które zbliżyły podaż do popytu, i co za tym idzie zahamowany został wzrost cen. We Wrocławiu największym zainteresowaniem cieszą się obecnie najmniejsze mieszkania, przede wszystkim kawalerki. Ich cena za metr kwadratowy jest co prawda najwyższa, jednak całość wypada o wiele taniej, a niewiele osób stać na zakup jakiegokolwiek większego lokum. Jeśli chodzi o dzielnice, nic się nie zmieniło – najdrożej jest na Starym Mieście, potem na Krzykach i w Śródmieściu. Na rynku wtórnym największe wzięcie wciąż mają mieszkania w kamienicach. Te jednak z reguły mają duży metraż, są więc drogie. Dlatego najczęściej kupowane są kawalerki rozsiane we Wrocławiu wszędzie, zarówno w blokach, jak i w nowym budownictwie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto