Ciężko, ale zwycięsko

(ML)
Liga Światowa siatkarzy: Chiny - Polska 1:3 i 2:3 Trwa zwycięska seria polskich siatkarzy, którzy mają na koncie już sześć kolejnych zwycięstw w Lidze Światowej.

Liga Światowa siatkarzy: Chiny - Polska 1:3 i 2:3

Trwa zwycięska seria polskich siatkarzy, którzy mają na koncie już sześć kolejnych zwycięstw w Lidze Światowej. W Chinach dwukrotnie pokonali gospodarzy, choć w drugim spotkaniu to rywale mieli piłki meczowe (w czwartym i w piątym secie).
Pierwszy pojedynek był zacięty tylko w pierwszym secie, którego na przewagi wygrali Chińczycy. Do kolejnych partii nasz zespół podszedł dużo bardziej skoncentrowany i gładko odprawił rywali wygrywając 3:1.
W niedzielę emocje były o wiele większe. W pierwszej odsłonie Polacy prowadzili już 19:14, by stracić 10 punktów z rzędu, a co z tym idzie pewne - zdawałoby się - zwycięstwo. - To, co zrobiliśmy, to prawdziwy ewenement na skalę światową - podsumował fatalną serię naszej drużyny Wojciech Grzyb.
Podbudowani Chińczycy wygrali także drugiego seta. W trzecim górą byli Polacy, ale w czwartej odsłonie gospodarze mieli piłkę meczową na pierwsze zwycięstwo w Lidze Światowej. Podopieczi Raula Lozano wygrali tę partię na przewagi, ale w tie-breaku przegrywali już 4:8. W emocjonującej końcówce goście doprowadzili do remisu (13:13), ale to Chińczycy mieli piłkę meczową (13:14). Polacy w tak kluczowym momencie wykazali się jednak dużo większą odpornością i doświadczeniem. Obronili meczbola, a następnie skutecznie dobili przeciwnika, wygrywając piątego seta do 14 i cały mecz 3:2. - Rywale sprawili nam wiele problemów i dlatego te zwycięstwa bardzo cieszą. Nie graliśmy najlepszych spotkań, ale w kluczowych momentach to my byliśmy górą - podkreślał po meczach Michał Winiarski.
Teraz kadrę czeka blisko 30-godzinna podróż na drugi koniec świata - do Argentyny, z międzylądowaniem w Polsce. Do reprezentacji dołączą Ignaczak, Szymański, Pliński i Gruszka, którzy przez ostatni tydzień odpoczywali.
Chiny 1
Polska 3
28:26, 14:25, 18:25, 17:25
Polska: Winiarski, Zagumny, Prygiel, Kadziewicz, Świderski, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Grzyb, Żygadło, Wlazły, Bąkiewicz
Chiny: X. Cui, J. Cui, Yu, Shen, Jiang, Fang, Ren (libero) oraz Zheng, Yuan, Guo, Li, Liang

Chiny 2
Polska 3
25:20, 25:19, 20:25, 29:31, 14:16
Chiny: Cui X., Cui J., Yu, Shen, Jiang, Fang, Ren (libero) oraz Yuan, Li.
Polska: Winiarski, Zagumny, Grzyb, Wlazły, Świderski, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Żygadło, Kadziewicz, Bąkiewicz.

* W innym meczu naszej grupy: Argentyna - Bułgaria 2:3 (25:20, 21:25, 25:21, 18:25, 13:15). Drugie spotkanie tych zespołów - rozegrane wczoraj - zakończyło się po zamknięciu gazety.
1 Polska 6 12 18:6 (574:493)
2 Bułgaria 5 10 15:3 (425:355)
3 Chiny 6 6 6:18 (482:568)
4 Argentyna 5 5 3:15 (366:431)
Kolejne mecze: Argentyna - Polska (16 i 17 czerwca, oba mecze o godz.22 polskiego czasu).