Cieszy tylko gra

Dariusz Szarmach
BIELSKO-BIAŁA Siatkarki ZEC ESV Gwardii przegrały ze Stalą w Bielsku-Białej 0:3. - Cieszę się, że mimo naszych ostatnich kłopotów dziewczyny zagrały dobry mecz - powiedział trener Jacek Grabowski.

BIELSKO-BIAŁA

Zdecydowanym faworytem spotkania były prowadzące w tabeli ekstraklasy siatkarki Stali. I faktycznie przez większość pierwszego seta gospodynie dominowały na parkiecie. Przy stanie 24:20 dla Stali trener Gwardii Jacek Grabowski wprowadził na parkiet zawodniczki rezerwowe: Katarzynę Wieliczko, Wiolettę Szkudlarek oraz Irminę Zamarę i tym manewrem wybił z rytmu rywalki. Dzięki bardzo dobrej grze w bloku i silnym zbiciom Anny Barańskiej wrocławianki doprowadziły do remisu po 24. W samej końcówce nasze siatkarki obroniły aż osiem setboli, ale ostatecznie to Stal wygrała partię 29:27. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Gwardii kolejno 9:3, 16:12 i 18:15. Świetnie grała zwłaszcza Joanna Kaczor. Niestety w końcówce seta znowu dało o sobie znać większe doświadczenie bielszczanek, które wygrały 27:25, w czym spora zasługa Aleksandry Przybysz. W trzeciej partii podopieczne trenera Grabowskiego prowadziły tylko do pierwszej przerwy technicznej 8:6. Potem dzięki atomowej zagrywce rywalki osiągnęły dużą przewagę i już bez większych problemów triumfowały do 15.

Stal - ZEC ESV Gwardia 3:0 (27,25,15).
Stal: Śliwa, Staniucha, Mieszała, Przybysz, Jagodina, Biel, Barszcz (libero) oraz Lis, Pavelkowa, Leszczyńska, Olszewska, Niedźwiecka. Gwardia: Świętońska, Mroczkowska, Barańska, Bamber, Kaczor, Wojno, Jagiełło (libero) oraz Szkudlarek, Wieliczko, Zamara.

Pozostałe wyniki: Bank Pocztowy Bydgoszcz - Danter Poznań 2:3 (-19,22,28,-15,-12), Gedania Gdańsk - Winiary Kalisz 3:0 (22,18,23), Telenet Mielec - Wisła Kraków 3:0 (12,14,25), Skra Warszawa - Nafta Gaz Piła 0:3 (-23,-17,-16).

1. Stal 11 21 30:9
2. Danter 11 21 31:12
3. Nafta 11 18 25:15
4. Skra 10 16 21:16
5. Telenet 11 16 21:20
6. Winiary 11 16 18:21
7. Bank 11 15 21:26
8. Gwardia 10 14 15:22