Chcesz zostać policjantem? Musisz pokonać tor przeszkód. Masz na to niecałe 1,5 minuty

Monika Fajge
Monika Fajge
Jak wygląda test sprawności fizycznej kandydata na policjanta? Poruszajcie się za pomocą strzałek lub gestów w smartfonie.
Jak wygląda test sprawności fizycznej kandydata na policjanta? Poruszajcie się za pomocą strzałek lub gestów w smartfonie. Jarosław jakubczak / Polska Press
"To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale też dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto" - przekonuje policja. Zarobić można średnio ponad 4 tys. złotych “na rękę”. Żeby zostać policjantem trzeba być w dobrej kondycji fizycznej, bo na kandydatów czeka m.in. test sprawnościowy. Jak wygląda? Kliknijcie w GALERIĘ, a potem poruszajcie się za pomocą strzałek lub gestów w smartfonie.

Żeby pełnić służbę w policji, trzeba spełnić kilka warunków. Ważne: trzeba być zdrowym i w dobrej kondycji fizycznej. Czy przyszły policjant da radę “gonić” przestępców, okaże się podczas testu sprawności fizycznej, któremu muszą stawić czoła kandydaci. Swoich sił na specjalnym torze przeszkód mogli spróbować uczniowie oławskiej klasy maturalnej o profilu policyjnym.

Kto może zostać policjantem:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  • korzystający z pełni praw publicznych
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych

Te dokumenty musisz złożyć, żeby zostać zakwalifikowanym do procesu rekrutacji:

  • podanie o przyjęcie do służby w policji
  • kwestionariusz osobowy (dostępny w formie elektronicznej na stronie Komendy Miejskiej Policji)
  • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu)
  • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu)
  • kserokopia książeczki wojskowej zawierającej wpis potwierdzający odbycie zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy (oryginał do wglądu)

Zostań policjantem – postępowanie kwalifikacyjne

Zanim kandydat zostanie przyjęty do służby w policji, na początek czeka go test wiedzy z zakresu funkcjonowania policji. Test składa się z 40 pytań, do każdego są cztery odpowiedzi, jedna jest poprawna. Potem kandydaci muszą przejść test sprawności fizycznej czyli wykazać się na torze przeszkód. Kolejny ważny sprawdzian to test psychologiczny, podczas którego sprawdzane są m.in. predyspozycje intelektualne kandydata na policjanta, jego zachowania społeczne i stabilność. Końcowym etapem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna oraz potwierdzenie przez komisję lekarską zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do służby w policji.

Jak wygląda test sprawności fizycznej kandydata na policjanta? Kliknijcie w GALERIĘ, a potem poruszajcie się za pomocą strzałek lub gestów w smartfonie.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie