Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Historii Zajezdnia: szukają Pomysłowych

Małgorzata Matuszewska
Centrum Historii Zajezdnia zaprasza kreatywnych wrocławian do współpracy
Centrum Historii Zajezdnia zaprasza kreatywnych wrocławian do współpracy Centrum Historii Zajezdnia
Centrum Historii Zajezdnia szuka pomysłowych wrocławian. Razem z Centrum można zrealizować własny pomysł na projekt, zdobywając do 5 tys. zł dofinansowania oraz pomoc z realizacji.

Centrum Historii Zajezdnia otwiera się dla mieszkańców Wrocławia. W ramach programu "Pomysłowi" do końca wakacji zostaną wyłonione trzy projekty, których temat ma dotyczyć lata 1997 roku. Zwycięskie zostaną zrealizowane w przestrzeni Zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej 184. – Chcemy zaprosić wrocławian do współtworzenia nowej instytucji. Każdy może mieć pomysł, jak opowiedzieć coś ciekawego o lecie 1997 roku. Pomożemy finansowo, ale nie tylko, bo pomożemy stworzyć to, co pomysłodawca chce osiągnąć – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia. – Z latem 1997 roku mogą się kojarzyć różne wydarzenia: powódź, Kongres Eucharystyczny, ale może ktoś zechce opowiedzieć, że w tamtym roku się np. zakochał – dodaje Marek Mutor. – "Pomysłowi" to program, w którym na drodze konkursu powołujemy do życia pomysły, marzenia wrocławian. Pomysły mogą pochodzić z historii, sztuki, animacji, edukacji kulturalnej. Mogą mieć też charakter społeczny. Wszystko zależy od pomysłowości aplikujących – dodaje Karolina Marciniak, koordynatorka programu. "Pomysłowi" przypomina projekt mikroGRANTY Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, tam też można dostać do 5 tys. zł na realizację. Co można zrobić? Film, wystawę, animację oraz coś, na pomysł czego wpadną "Pomysłowi".

Centrum Historii Zajezdnia: porozmawiajcie o pomysłach

Spotkania informacyjne trwać będą od 14 do 20 lipca. Podajemy harmonogram:
14 lipca 2017, godz. 18:00 – Centrum Historii Zajezdnia (plac),
15 lipca, godz. 16:00 – park Grabiszyński (pawilon kultury),
18 lipca, godz. 18:00 – Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, ul. Blacharska 12,
19 lipca, godz. 18:00 – Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, ul. Łokietka 5
20 lipca, godz. 18:00 – Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Grabiszyńska 56.
Nabór pomysłów odbywać się będzie od 24 lipca do 7 sierpnia. 25 lipca i 1 sierpnia w godz. 17-19 trwać będzie dyżur dla mających wątpliwości, a chcących wziąć udział w programie, w godz. 17-19 w Centrum Historii Zajezdnia. 21 sierpnia zostaną ogłoszone wyniki, a realizacja wybranych trzech projektów planowana jest od 1 września do 20 grudnia. Centrum Historii Zajezdnia wybierze 3 najlepsze projekty (formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo od 24 lipca do 7 sierpnia na stronie www.zajezdnia.org/pomyslowi. Projekty oceni jury pod przewodnictwem dra Andrzeja Jerie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak się pozbyć gniewu? Jest prosty sposób!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Centrum Historii Zajezdnia: szukają Pomysłowych - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto