Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brave Festival ruszył - pierwszy koncert zakończył się owacjami (FOTO)

Małgorzata Matuszewska
Brave Festiwal rozpoczął się w niedzielę
Brave Festiwal rozpoczął się w niedzielę Sławek Przerwa/Brave Festival
Brave Festival ruszył we Wrocławiu w niedzielny wieczór, projekcją filmu dokumentalnego, występem dzieci uczestniczących w projekcie Brave Kids i fenomenalnym widowiskiem Koreańczyków. Wpływy z biletów na wszystkie wydarzenia zostaną przekazane międzynarodowej organizacji charytatywnej ROKPA International.

Cheong-bae na otwarcie Brave Festival

Koreański zespół Cheong-bae, która wystąpiła na wielkie otwarcie Brave Festival we wrocławskim Imparcie, pokazała, czym będzie tegoroczny Brave Festival. Odbywa się pod hasłem "Zaginiony rytm" - widowisko Koreańczyków było niezwykle rytmiczne.

Ośmioosobowa grupa pokazała majstersztyk, z którego słynie Brave Festival - przy dźwiękach tradycyjnych koreańskich instrumentów perkusyjnych wmaszerowali na scenę i wprowadzili widzów do niezwykłego świata rytmicznych dźwięków.

Muzykę tworzyły dźwięki dzwonków shoi, dużych dzwonów jing oraz bębnów janggu i bhook. Artyści zaprosili na scenę kilka osób, które wystąpiły razem z nimi.

Kto nie widział Koreańczyków w Imparcie, może zobaczyć ich dziś (w poniedziałek 8 lipca) - wystąpią w Rynku o godz. 16.30, ta prezentacja będzie otwarta dla wszystkich.

Krótki fragment filmu „Żywi bogowie” w reżyserii Rupesha Tillu opowiadał historię Rajesha i jego syna Gokula, artystów Theyyam z Północnej Kerali w Indiach, którzy gościli na Brave Festival cztery lata temu.

- Często jestem pytany, co się dzieje z artystami, którzy byli na Brave Festival - mówił podczas otwarcia Grzegorz Bral, dyrektor artystyczny imprezy. - Niektórych odpowiedzi nie znam, inne mnie samego fascynują. Kobiety z Czeczenii wystąpiły w moskiewskim "Mam talent" - powiedział, a publiczność się roześmiała. - Kobiety z Brazylii nakręciły filmy, zmontowały je w jedną całość i uczą, jak pokonywać depresję. Inne kobiety, z Tanzanii, za skromne honorarium, które zarobiły na Brave Festival, zbudowały niewielki dom kultury. A wszystko, co się wydarzyło pozytywnego, wydarzyło się dzięki Państwu, bo kupujecie bilety, z których dochód przeznaczmy na pomoc ROKPA International - dziękował Grzegorz Bral.

Odważne dzieci na Brave Festival

Brave Festival to także projekt Brave Kids. Odważne dzieci z z Indii, Izraela, Iranu i wietnamskie dzieci z Czech zaprezentowały widzom część kolorowego przedstawienia, przygotowywanego w ramach pobytu we Wrocławiu.

ZOBACZ TEŻ: ODWAŻNE DZIECI WE WROCŁAWIU (FOTO)

- Czym jest Brave Festival? - zastanowił się Grzegorz Bral, otwierając imprezę. - Istnieje po to, żeby pomóc kulturom i dzieciom pochodzącym z miejsc, które nie są uprzywilejowane. Nie ma innej motywacji - dodał.

ZOBACZ KONIECZNIE: CO JESZCZE NA BRAVE FESTIVAL? ZOBACZ NASZ KALENDARZ IMPREZ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto