Boruc zatrzymał Czerwone Diabły

(MIK)
Polski bramkarz na ustach całej Wielkiej Brytanii po obronieniu rzutu karnego. Celtic pokonał we wtorkowy wieczór Manchester United 1:0 i dzięki temu awansował do 1/8 finału.

Polski bramkarz na ustach całej Wielkiej Brytanii po obronieniu rzutu karnego.
Celtic pokonał we wtorkowy wieczór Manchester United 1:0 i dzięki temu awansował do 1/8 finału. – To największy sukces w mojej karierze. Chciałbym podziękować Arturowi za obronę jedenastki – mówił po meczu szkoleniowiec Celtów Gordon Strachan.

Polak w 90. minucie fantastycznie odbił strzał z rzutu karnego Luisa Sahy, a wcześniej wychodził obronną ręką z najtrudniejszych sytuacji. Bo, po prawdzie, goście powinni to spotkanie wygrać, ale nie pozwolił im na to bramkarz naszej reprezentacji, który za swój występ otrzymał od gazety „The Sun” ocenę 8 (skala 1-10, Maciej Żurawski grał przez 45 minut i dostał 6). „Król Artur” – tytuł relacji z meczu, jaka ukazała się w „The Daily Record”, mówi sam za siebie.
Ciekawostką jest fakt, że niepowodzenie Sahy przy karnym przewidział jego kolega z zespołu Gary Neville. – Tuż przed strzałem powiedział mi, że spudłuje – wyznał dziennikarzom kapitan Celticu, Neil Lennon.

WTORKOWE WYNIKI
Grupa E: Real M. – Lyon 2:2 (1:2). Diarra (39), van Nistelrooy (83) – Carew (11), Malouda (31); Steaua – Dynamo K. 1:1 (0:1). Dica (69) – Cernat (29).
1. Lyon 5 13 11-2
2. Real 5 10 12-6
3. Steaua 5 4 6-10
4. Dynamo 5 1 3-14
Grupa F: Benfica – Kopenhaga 3:1 (3:0). Miccoli 2 (16, 37), Leo (14) – Allbaeck (89); Celtic – Man.
Utd 1:0 (0:0). Nakamura (81).
1. Celtic 5 9 7-6
2. Man. Utd 5 9 7-4
3. Benfica 5 7 6-5
4. Kopenhaga 5 4 2-7
Grupa G: CSKA M.- Porto 0:2 (0:1). Quaresma (2), Gonzalez (61); Arsenal – HSV 3:1 (0:1). van Persie (51), Eboue (83), Baptista (88) – van der Vaart (4).
1. Porto 5 10 9-4
2. Arsenal 5 10 7-3
3. CSKA 5 8 2-2
4. HSV 5 0 4-13
Grupa H: AEK – Milan 1:0 (1:0). Cesar (32); Lille – Anderlecht 2:2 (1:1). Odemwingie (28), Fauvergue (47) – M. Mpenza 2 (38, 48).
1. Milan 5 10 8-2
2. AEK 5 7 4-7
3. Lille 5 6 6-5
4. Anderlecht 5 3 5-9