Bolesny koniec - Zagłębie Lubin tylko zremisowało w Zabrzu z Górnikiem

Ireneusz Maciaś
Wojciech Łobodziński był jednym z lepszych aktorów wczorajszego widowiska. fot. Wojtek Wilczyński
– To nie tak miało być – skwitował wczorajsze spotkanie Michał Chałbiński. Snajper Zagłębia nie wykorzystał rzutu karnego, a jego zespół stracił wyrównującego gola w trzeciej minucie doliczonego ...

– To nie tak miało być – skwitował wczorajsze spotkanie Michał Chałbiński. Snajper Zagłębia nie wykorzystał rzutu karnego, a jego zespół stracił wyrównującego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu

Faworytem wczorajszej konfrontacji byli lubinianie. Ale po raz kolejny okazało się, że nie wolno przedwcześnie dzielić skóry na niedźwiedziu.
– To było dramatyczne widowisko ze szczęśliwym dla nas końcem – cieszył się Ryszard Komornicki.
Rzeczywiście, zabrzanie mogą mówić o uśmiechu losu. W 58 minucie, za zagranie ręką jednego z obrońców miejscowych, arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Do piłki podszedł Michał Chałbiński, ale nie potrafił pokonać Niemca, Carstena Nulle. Gdy wydawało się, że już nic nie odbierze trzech punktów lubinianom, Damian Seweryn otrzymał prezent, z którego skwapliwie skorzystał.
– Mogliśmy wygrać 5:0, a na własne życzenie zremisowaliśmy 2:2. Cóż, życie toczy się dalej – podsumował trener Smuda. •

JAK PADŁY BRAMKI
0:1 – Iwański z rzutu wolnego z około 23 metrów strzelił ponad murem i Nulle był bezradny.
1:1 – Król uderzył z woleja, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
1:2 – Iwański doskonale podał w pole karne do Łobodzińskiego, ten ograł Maticia i bez problemów pokonał niemieckiego bramkarza zabrzan.
2:2 – Fatalny błąd obrony gości. Seweryn, mając przed sobą tylko Liberdę, nie marnuje okazji.

WCZORAJSZE MECZE
* GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0). Bramki: Popek (31), Matusiak (84).
* Arka Gdynia – Cracovia 1:1 (1:1). Bramki: Moskalewicz (45) – Giza (22).
* Wisła Kraków – Wisła Płock 4:0 (1:0). Bramki: Kryszałowicz 2 (39, 83), Paweł Brożek (65), Gołoś (90).
* Groclin Grodzisk – Odra Wodzisław 0:0.
Mecz Amica – Korona zakończył się po zamknięciu gazety. Dziś grają: Górnik Łęczna – Polonia Warszawa (18.30), Legia Warszawa – Lech Poznań (20).

ZAGŁĘBIE LUBIN 2 (1)
Bramki: Król (54), Seweryn (90+3) – Iwański (43), Łobodziński (70). Sędziował: Leszek Gawron (Rzeszów). Żółte kartki: Matić, Dudziński, Seweryn – Chałbiński, Iwański. Widzów: 1500.
GÓRNIK: Nulle – Radler, Prokop, Matić (74 Goncerz), Bartos – Seweryn, Juszkiewicz, Dudziński (88 Stoimenow), Andraszak, Bukowiec (83 Skiba) – Król.
ZAGŁĘBIE: Liberda – Mierzejewski, Stasiak, Arboleda, Felipe – Łobodziński (88 Bartczak), Jackiewicz, Szczypkowski, Iwański (90 Ibrahim), Plizga (74 Piszczek) – Chałbiński.