Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Błoto na piersi, nosy na kwintę

[email protected]
Gollob zwalał na sprzęt, Ułamek na presję. A Hampel przyznał się do błędów Niedawne treningi na Stadionie Olimpijskim niewiele dały Tomaszowi Gollobowi. W zasadzie - nic.

Gollob zwalał na sprzęt, Ułamek na presję. A Hampel przyznał się do błędów

Niedawne treningi na Stadionie Olimpijskim niewiele dały Tomaszowi Gollobowi. W zasadzie - nic. Zawodnik, który otwarcie mówił o celowaniu w tytuł mistrza świata, był w sobotę przedostatni

- Oni wszyscy żyły by sobie wypruli, by wypaść lepiej - bronił Polaków po zawodach Zenon Plech, dwukrotny medalista IMŚ (Chorzów 73 - brąz, Chorzów 79 - srebro). I bez wątpienia ma rację. My też nie chcemy się pastwić nad biało-czerwonymi, popadać ze skrajności w skrajność. Przecież jeszcze dwa tygodnie temu w komplecie (Jaguś, Gollob, Hampel) dojechali do półfinału Grand Prix Włoch.

Mały w dziurze

Tak naprawdę najbliżej ósemki był Jarosław Hampel, który wskutek upadku w 13. wyścigu stracił dwa oczka. Przez większość dystansu Mały nawet prowadził, ale dał się ograć rewelacji zawodów - Chrisowi Harrisowi. Chwilę po tej akcji wjechał w dziurę i spadł z siodełka. - Tor był dobry, moje motocykle również, to ja źle jechałem i jestem tym faktem zszokowany. Zacznę od tego, że Harrisowi zostawiłem za dużo miejsca pod bandą. Wpadałem w dziury, które powinienem omijać. To były zupełnie bzdurne upadki - analizował Hampel i trudno nie przyznać mu racji. Wciąż brakuje zadziorności, a momentami bezczelności. By zdobywać medale IMŚ, trzeba w sobie nosić choć odrobinę szaleństwa. Mały nie szukał jednak przyczyn porażki wokół siebie, a w sobie. Tyle dobrego.
Rokrocznie gdy zbliża się wrocławska runda GP, wielu fachowców ślepo wierzy w Tomasza Golloba. Tymczasem w nowym millennium nasz zawodnik regularnie zawodzi na Stadionie Olimpijskim. Po kolei: 2000 rok - 6. miejsce, 2004 - 11., 2005 - 10., 2006 - 6., 2007 - 15. I to martwi. Samego Golloba również.

Stracił apetyt

- Ta nawierzchnia jest jakaś niespotykana. W lidze też radzą sobie z nią tylko gospodarze, a inni Polacy nie bardzo - mówił 36-latek, który tradycyjnie już całego zła upatruje w sprzęcie i braku dostępu do najlepszych tunerów. - Wierz mi, że zimą zrobiłem wszystko, by nawiązać z nimi współpracę. Nie udało się - przekonywał nas. Jeździec Unii Tarnów trenował we Wrocławiu tydzień przed imprezą, testując wówczas nowiutkie silniki od tajemniczego majstra z zagranicy. Od którego? To tajemnica. - Wtedy było jednak 30 stopni i inne warunki. Wydawało mi się, że ten nowy sprzęt okaże się lepszy, ale myliłem się. Żałuję tego. Cóż, mój apetyt osłabł i czeka mnie wiele przemyśleń. Innych Polaków również - zaznaczył.
Wiesław Jaguś przyznał się z kolei do swoich czarnych myśli. - Nie leży mi ten tor, dlatego spodziewałem się czegoś takiego. Od początku sezonu mam problemy ze startami i nie mogę znaleźć przyczyny - tłumaczył Jagoda, który, dodajmy, 2 punkty uzbierał na "trupach" rywali (upadki Jonssona - wstrząs mózgu, bez złamań i Adamsa). Nie skreślajmy jednak torunianina. Już 26 maja kolejna runda GP w szwedzkiej Eskilstunie, której barw Jaguś broni w rozgrywkach Elitserien. Tam znów może być wielki. Na to samo liczy inny "Polak" Rune Holta. - Tam jest mój ulubiony tor - nie ukrywał.

Chciał się poddać

Niemal niczym nie zaskoczył dzikokartowiec Sebastian Ułamek. Niemal, bo po zawodach przyznał się do pewnego planu. - Ciężko się jeździło z tą presją, którą odczuwam od dwóch tygodni. Media nie pomagały, zastanawiając się - dlaczego Ułamek. Nawet myślałem już o tym, żeby zrezygnować i oddać to miejsce komuś innemu - wypalił częstochowianin z grymasem na twarzy.

Grand Prix Europy - bieg po biegu
1. N. Pedersen, Hancock, Harris, Ułamek
2. Hampel, Adams, Holta, Andersen
3. B. Pedersen, Jaguś, Gollob, Lindbaeck
4. Crump, Jonsson, Nicholls, Zagar
5. Adams, Crump, Harris, Lindbaeck
6. Hancock, Jaguś, Nicholls, Holta (u)
7. Zagar, N. Pedersen, Gollob, Hampel (u/4)
8. Andersen, Jonsson, B.Pedersen, Ułamek
9. Harris, Holta, Jonsson, Gollob (d/4)
10. Hancock, Adams, Zagar, B. Pedersen
11. N. Pedersen, Nicholls, Andersen, Lindbaeck
12. Ułamek, Crump, Hampel, Jaguś
13. Harris, B. Pedersen, Nicholls, Hampel (u/2)
14. Hancock, Crump, Gollob, Andersen
15. N. Pedersen, Jaguś, Jonsson (u/w), Adams (u/w)
16. Holta, Zagar, Ułamek, Lindbaeck
17. Harris, Andersen, Zagar, Jaguś
18. Hancock, Hampel, Gapiński, Lindbaeck
19. N. Pedersen, Crump, B. Pedersen, Holta (u/4)
20. Adams, Ułamek, Nicholls, Gollob
I półf.: N. Pedersen, Crump, B. Pedersen, Zagar
II półf.: Andersen, Harris, Hancock, Adams
Finał: N. Pedersen, Andersen, Harris, Crump

Klasyfikacja generalna GP
1. N. Pedersen 47
2. Hancock 34
3. Crump 25
4. Adams 22
5. Andersen 22
6. Harris 22
7. Jaguś 20
8. Hampel 14
9. Gollob 13
10. B. Pedersen 13
11. Jonsson 12
12. Zagar 12
13. Nicholls 10
14. Holta 8
15. Ułamek 6
16. Lindbaeck 3

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto