Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biurowiec Infinity w centrum Wrocławia w tzw. stanie zero [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Błażej Organisty
Błażej Organisty
Budowa biurowca powinna zakończyć się w 2023 roku.
Budowa biurowca powinna zakończyć się w 2023 roku. Materiały inwestora
Po prawie roku od początku budowy Infinity wyszedł z podziemi. Za kilka miesięcy przy placu Jana Pawła II wrocławianie zobaczą 29-metrową konstrukcję budynku.

Budowa biurowca Infinity przy placu Jana Pawła II, pomiędzy ulicami Legnicką, Nabycińską i Sokolniczą, rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku. W styczniu gotowa była płyta fundamentowa, natomiast w kwietniu zakończyła się realizacja trzypoziomowej części podziemnej (garaż). To oznacza, że od teraz efekty prac będą coraz szybciej zauważalne.

— Zgodnie z naszymi założeniami, co około sześć tygodni będzie powstawał kolejny poziom i za niespełna siedem miesięcy cała, ponad 29-metrowa konstrukcja budynku będzie gotowa — zapowiada Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy firmy deweloperskiej Avestus Real Estate w Polsce, która jest inwestorem Infinity.

Biurowiec buduje firma Eiffage Polska Budownictwo. Jej przedstawicielka, Joanna Cendrowska, potwierdza, że realizacja przebiega zgodnie z planem i termin oddania nie jest na tę chwilę zagrożony. Infinity ma być gotowy na przyjęcie najemców w pierwszym kwartale 2023 roku.

— Sporządzono już makietę elewacji, której wstępna akceptacja stanowi podstawę do rozpoczęcia przygotowań do intensywnych prac elewacyjnych — informuje Joanna Cendrowska. — Wszystkie prace realizowano pod ścisłym nadzorem archeologicznym ze względu na lokalizację obiektu w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta — dodaje.

Jednocześnie z budową trwa komercjalizacja obiektu.

— Zawarliśmy porozumienia z pierwszymi najemcami, których już niebawem będziemy mogli oficjalnie ogłosić. Bardzo wierzymy we wrocławski rynek biurowy i jego dalszy rozwój — mówi Mariusz Frąckiewicz.

Infinity w liczbach

  • 7 – kondygnacji
  • 21 847 mkw. – łącznej powierzchni najmu (biura, lokale usługowe na parterze, magazyny)
  • 311 – miejsc w garażu podziemnym
  • 120 – stojaków rowerowych

W budynku zaprojektowano lobby z miejscem dla gości oraz tarasy na dachu. Autorem projektu jest AD Studio z podwarszawskich Łomianek.

Deweloper Avestus Real Estate realizuje projekt we współpracy z Alchemy Properties. Wrocławski biurowiec jest pierwszą inwestycją tej południowoafrykańskiej firmy w Europie.

Trzy lata później

Infinity (adres to Legnicka 16) powstaje na działce, która sąsiadowała niegdyś z barami azjatyckimi i kultową wrocławską plackarnią. Te lokale zniknęły, a za nimi pawilon po sklepie Jysk. Zaraz pojawiły się doniesienia o planach budowy w tym miejscu budynków biurowo-usługowych z garażem podziemnym. Działkę za 4,5 mln zł kupił wtedy PM Holding z Wrocławia, ale długo świeciła pustką.

W roku 2018 znalazł się inny inwestor, który podjął się zadania zagospodarowania terenu pozostałego po plackarni i sklepie. Według początkowych zapowiedzi budowa Infinity miała rozpocząć się wiosną 2018, a biurowiec miał być gotowy w roku 2020.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Biurowiec Infinity w centrum Wrocławia w tzw. stanie zero [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE] - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto