Biegiem przez Wrocław

Amoralia
Amoralia
Poranny lub wieczorny jogging staje się coraz powszechniejszym zwyczajem wśród wrocławian. Widok biegaczy w parkach, na mostach czy promenadach coraz mniej dziwi.

14 września rusza już po raz 26. Maraton Wrocławski. Może warto więc trochę mocniej potrenować?

Kiedy tylko robi się nieco cieplej miłośnicy biegania wkładają wygodne buty i wyruszają w trasę. Wrocław sprzyja biegaczom. Ich ulubione rejony to przede wszystkim parki, a tych w mieście nie brakuje. Park Południowy, Szczytnicki czy Grabiszyński to miejsca gdzie można spotkać wielu biegających. Wśród biegaczy popularne są również trasy wzdłuż brzegów Odry.

- Najlepiej biega mi się trasą nad Odrą - mówi Jarek, student Politechniki - biegacze to indywidualiści. Wolę biegać samotnie.

Są też i tacy, którzy bardziej cenią sobie towarzystwo niż bieg ze słuchawkami na uszach. Wielu biegaczy umawia się na wspólny jogging na forach internetowych. Najbardziej znane jest forum na stronie www.bieganie.pl.

Ci z biegających, którzy czują się na siłach, będą mieli okazję sprawdzić się w maratonie na ulicach Wrocławia już 14 września.

Historia wrocławskiego maratonu sięga 1983 r., kiedy to 131 biegaczy pokonało trasę z Sobótki do Wrocławia. Był to 1. Maraton Ślężan. Tą trasą biegano przez następne 10 lat. Kolejne 15 to już maraton ulicami Wrocławia.

Tegoroczny, 26. Wrocław Maraton został zaplanowany w innym terminie niż zwykle. Do tej pory odbywał się pod koniec kwietnia. Zmieniona została również trasa. Dotąd zawodnicy startowali z wrocławskiego Rynku. Tym razem start i meta zaplanowane zostały na Stadionie Olimpijskim. Organizatorem biegu zostało, decyzją władz miasta, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław - nowo powstała jednostka Urzędu Miejskiego.

Organizatorzy wydłużyli do 13 września terminy, w których mogą zgłaszać się chętni do wzięcia udziału w Maratonie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wroclawmaraton.pl.