Betard Sparta Wrocław Dostała Lanie Od Falubazu Zielona Góra [Foto, Wideo]

25 kwietnia we Wrocławiu Spartanie przegrali z Falubazem 34:55.

Wielkanocny poniedziałek nie był dla podopiecznych Piotra Barona szczęśliwy. Wicemistrz kraju nie dał szans gospodarzom i pewnie zwyciężył na torze Stadionu Olimpijskiego.

Był to siódmy triumf zielonogórzan we Wrocławiu w 45 spotkaniu obu drużyn. W rywalizacji ciągle prowadzą wrocławianie 24:20. Jeden raz w historii pojedynek żużlowców z Wrocławia i Zielonej Góry zakończył się remisem.

Pojedynek otworzył dziwny bieg z dwiema powtórkami. Najpierw przewrócił się Patryk Kociemba, potem taśmę dotknął Patryk Dudek. W pojedynku Maciej Janowski i Adam Strzelec lepszy okazał się pierwszy i Sparta zaczęła od prowadzenia 3:2.

W drugim biegu para zielonogórzan Andreas Jonsson i Jonas Davidsson zdeklasowała duet Piotr Świderski i Adam Shields. Po biegu zawodnicy zgłosili nierówności na torze i nastąpiła kilkunastominutowa przerwa techniczna z traktorami i polewaczkami w roli głównej.

Po przerwie sytuacja na torze nie zmieniła się. Co bieg przyjezdni powiększali swoją przewagę. Po ósmym wyścigu Sparta przegrywała już 17:30. W dziesiątym wyścigu Piotr Protasiewicz i Strzelec ograli Tomasza Jędrzejak i Dennisa Anderssona i zrobiło się 19:40.

Sparta Wrocław vs. Falubaz Zielona GóraSparta wrocław vs. Falubaz Zielona Góra

Po trzynastym biegu przy prowadzeniu Falubazu 47:30 mecz dla wrocławian był już przegrany. Ostatecznie Betard Sparta Wrocław przegrała 34:55.

Spotkanie oglądało ponad 8 tys. kibiców w tym jedna czwarta w zielonych koszulkach. Fani Sparty stracili rezon po kilku przegranych biegach i byli tłem dla śpiewających zielonogórzan.

Najwięcej punktów dla swoich zespołów zdobyli: Piotr Świderski (13), Kenneth Bjerre (10) i Maciej Janowski (4) dla Sparty oraz Andreas Jonsson (14), Greg Hancock i Piotr Protasiewicz (po 11) dla Falubazu.