Bądź dobrym kumplem i dołącz do kampanii Cartoon Network!

Artykuł sponsorowany Cartoon Network
„Dobro powraca – z tym przekazem chciałbym dotrzeć do każdej miejscowości, do każdej szkoły, do każdego dziecka” – mówi Kamil Stoch, który został ambasadorem 6. edycji kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Akcja mająca na celu promowanie koleżeńskich zachowań i przeciwdziałanie dokuczaniu trwa do 20 grudnia.

Życzliwe dzieci tworzą mikroklimat, w którym panuje serdeczność i każdy ma prawo być sobą. W takim środowisku automatycznie spada ilość konfliktów i zachowań agresywnych. Dążenie do takiej atmosfery potwierdzają badania, które przeprowadzono na potrzeby kampanii. Zapytano najmłodszych m. in. o częstotliwość występowania poszczególnych postaw wśród rówieśników w czasie wiosennej edukacji zdalnej.

– Według uzyskanych odpowiedzi, uczniowie często doświadczali zachowań opartych na życzliwości (taką odpowiedź wskazało aż 73%). Zaledwie 15% wspomniało o dokuczaniu rówieśniczym, a 13% o dokuczaniu nauczycielom. To budujące wyniki, które mówią o naturalnych potrzebach dzieci do budowania przyjaznej i życzliwej atmosfery opartej na współpracy – mówi Marta Żysko-Pałuba z Pracowni Psychologicznej NINTU.

Jak dołączyć do kampanii?

Na stronie akcji https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/ zamieszczono bezpłatne materiały edukacyjne przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej: scenariusze lekcji, przewodnik metodyczny, minizadania i miniprojekty dla uczniów szkół podstawowych. Wszystkie pomoce są dostosowane do wariantu nauki zdalnej. Klasy, które przyłączą się do akcji, otrzymają certyfikat „Klubu Kumpli”.

Udostępniono również porady dla dzieci i rodziców przygotowane we współpracy z Pracownią Psychologiczną NINTU.

Kamil Stoch jest dobrym kumplem!

Ambasadorem kampanii został w tym roku najlepszy polski skoczek narciarski, Kamil Stoch:

- Z przyjemnością dołączyłem do grona ambasadorów kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”! Wartości takie jak życzliwość i fair play są mi szczególnie bliskie. Od kiedy pamiętam, kierowałem się nimi zarówno w sporcie, jak i w życiu. Dobro powraca – z tym przekazem chciałbym dotrzeć do każdej miejscowości, do każdej szkoły, do każdego dziecka. Apeluję do nauczycieli, opiekunów i rodziców: bądźmy w jednej drużynie, wspólnie realizujmy odpowiedzialną misję szerzenia wzajemnego szacunku – komentuje Kamil.

Zapraszamy na stronę internetową kampanii: badzkumplem.cartoonnetwork.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Bądź dobrym kumplem i dołącz do kampanii Cartoon Network! - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie