Badania naukowe na mężczyznach. Uniwersytet Wrocławski weźmie pod lupę testosteron

Monika Fajge
Monika Fajge
Badanie adresowane jest do mężczyzn w wieku 50-60 lat, którzy nie mają rozrusznika serca i nie cierpią na poważne choroby.
Badanie adresowane jest do mężczyzn w wieku 50-60 lat, którzy nie mają rozrusznika serca i nie cierpią na poważne choroby. Łukasz Kaczanowski/archiwum Polska Press
"Panowie, przebadajcie się – dla siebie i dla nauki!" - zachęca Uniwersytet Wrocławski. Uczelnia poszukuje mężczyzn w wieku 50-60 lat do udziału w projekcie naukowym. Chce sprawdzić, jaki wpływ na stan zdrowia panów ma testosteron i styl życia.

Spis treści

Zakład Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego poszukuje mężczyzn w wieku 50-60 lat, chętnych do udziału w badaniu. Naukowcy chcą sprawdzić, jaki jest związek wybranych cech fizycznych, psychologicznych i stylu życia ze stanem zdrowia u mężczyzn.

- Szczególnie interesuje nas związek zdrowia z cechami zależnymi od testosteronu i innych androgenów. Udział w badaniu będzie dla panów świetną okazją do bezpłatnego wykonania kompleksowej kontroli swojego stanu zdrowia, bo lista badań jest naprawdę długą - informuje dr Katarzyna Uczkiewicz, rzecznik prasowy uczelni.

Uniwersytet Wrocławski przebada mężczyzn – kto może się zgłosić?

Badanie adresowane jest do mężczyzn w wieku 50-60 lat, którzy nie mają rozrusznika serca i nie cierpią na żadną z poniższych chorób:

  • aktywna choroba nowotworowa
  • przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP)
  • schorzenia neurologiczne (choroba Parkinsona, Alzheimera)
  • choroby genetyczne
  • wady wrodzone

Te badania oferuje mężczyznom Uniwersytet Wrocławski

  • W ramach projektu zostaną wykonane badania morfologiczne i biochemiczne krwi, w tym: poziom cholesterolu, glukozy, insuliny, prób wątrobowych, kreatyniny, homocysteiny, elektrolitów, kwasu moczowego, markerów obrotu kostnego, stanu zapalnego i autoprzeciwciał.
  • Dodatkowo zostaną zmierzone poziomy hormonów, w tym: testosteronu, estradiolu, kortyzolu, hormonu wzrostu i hormonów tarczycy.
  • Sprawdzone zostanie poziom PSA (wskaźnika przerostu prostaty), witaminy D, a także poziomy przeciwciał anty-SARS-Cov-2.
  • Zostanie wykonana kompleksowa ocena stanu uzębienia wraz z wykonaniem zdjęcia panoramicznego.
  • Poza badaniami krwi zostaną wykonane testy funkcjonale i wydolnościowe mające na celu sprawdzić ogólny stan zdrowia i wiek biologiczny uczestników.

- Wykonamy badanie spirometrii, gęstości kości piętowej, tempa metabolizmu spoczynkowego, kondycji skóry, stanu tętnic obwodowych, czasu reakcji. Dodatkowo wykonane zostaną pomiary antropologiczne, w tym składu ciała wraz z precyzyjnym określeniem ilości podskórnej i trzewnej tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody w organizmie – informuje dr Katarzyna Uczkiewicz.

Badania mężczyzn na Uniwersytecie Wrocławskim - jak się zgłosić?

Panowie, którzy spełniają kryteria, mogą zgłosić swój udział w badaniu, wypełniając internetowy formularz.

"Zastrzegamy, że zespół badawczy będzie się kontaktował jedynie z osobami, które zakwalifikowały się do udziału w badaniu. Szczegóły organizacyjne i precyzyjne instrukcje jak przygotować się do badania będą mailowo wysyłane osobom zakwalifikowanym do projektu, po umówieniu terminu wizyty" – informuje uczelnia.

Wszystkie badania są bezpłatne. Uczestnicy dostaną komplet wyników. Liczba miejsc uczestników jest ograniczona!

Badania mężczyzn na Uniwersytecie Wrocławskim - gdzie odbywa się badanie?

Badania odbędą się we Wrocławiu, w Zakładzie Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przybyszewskiego 63.

Wizyta stomatologiczna odbędzie się w gabinecie Enel-Med przy ul. Szczytnickiej 11.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Materiał oryginalny: Badania naukowe na mężczyznach. Uniwersytet Wrocławski weźmie pod lupę testosteron - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie