ATM Scena na Bielanach otwiera się na najmłodszych widzów

Artykuł sponsorowany

W trzecim sezonie działalności ATM Scena na Bielanach otwiera się na najmłodszych widzów. Tegoroczny Dzień Dziecka w ATM będzie również inauguracją Małej Sceny na Bielanach – autorskiego programu kulturalno-edukacyjnego. Małą Scenę na Bielanach tworzą wrocławscy aktorzy lalkowi i dramatyczni, realizujący swoje przedstawienia z wykorzystaniem całego wachlarza możliwości artystycznych, jakie daje teatr. Program Małej Sceny na Bielanach skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat i obejmuje przede wszystkim cykl spektakli interaktywnych, łączących elementy tradycyjnego przedstawienia z warsztatami, jeszcze mocniej rozbudzając wyobraźnię i rozwijając kreatywność młodych uczestników kultury.

Małą Scenę na Bielanach otworzy 1 czerwca 2017 r. o godz. 9.30 spektakl „Bajka o przyjaźni” - kolorowe i pełne humoru widowisko o grupie młodych przyjaciół, którzy dotykają problemu tolerancji. Spektakl pokazuje, że zawieranie nowych znajomości daje wiele radości, wiedzy i zabawy. Uczy, że ktoś inny, inaczej ubrany czy nowy, także może być świetnym kompanem do odkrywania świata. Inspirowane potrzebą akceptacji osób innego koloru skóry, pochodzenia czy statusu społecznego przedstawienie, poprzez swoją interaktywną formę, czynnie i głęboko angażuje małych widzów w przygody bohaterów.

Kolejne propozycje Małej Sceny na Bielanach to „Zaczytana kraina”, spektakl, która porwie serce niejednego młodego widza, napełniające je pozytywną energią i chęcią do działania, plastyczne przedstawienie, będące połączeniem planu żywego i szeroko pojętej animacji przedmiotu, formy. Z kolei w okresie bożonarodzeniowym dziecięcą publiczność z pewnością zauroczy „Pastorałka o dzwoneczku” - bajka opowiadająca o tym, co w Święta najważniejsze, o dobroci i miłości, ale też o walce dobra ze złem. Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu, tańczą, śpiewają i pomagają bohaterom w tarapatach.

W ATM Scena na Bielanach nie zabraknie oczywiście również wydarzeń dla starszej publiczności. Do końca tego sezonu teatr gościć będzie zarówno uznane już, jak i nowe spektakle: „Między łóżkami”, „Dziwna para”, „Matki i synowie”, „Złodziej”, w których będzie można zobaczyć m.in. Krystynę Jandę, Izę Kunę, Artura Barcisia, Cezarego Żaka, Jacka Braciaka.

Kolejny, czwarty już sezon Sceny na Bielanach otworzy 16 września 2017 komedia skierowana tylko dla widzów dorosłych, hit obecnego sezonu - „Pikantni”. Dwa znudzone sobą małżeństwa (Anna Mucha i Mikołaj Roznerski oraz Barbara Kurdej-Szatan i Michał Ziebicki) szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanawiają urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja jednak komplikuje się już na samym początku wieczoru…

Nie zabraknie też uznanej już przez wrocławską publiczność francuskiej sztuki „Imię” (1 października 2017), której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Dobrze napisane dowcipne dialogi i wyraziste postaci to komediowe atuty „Imienia”, a znakomita obsada: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar oraz Wojciech Malajkat, zapewni widzom doskonały wieczór na Scenie na Bielanach.
Tydzień później (7 października 2017) ATM zaprasza już po raz piąty na komedię kryminalną w reżyserii Jana Englerta pt. „Intryga”. Na Scenie na Bielanach ponownie absolutne gwiazdy: Zbigniew Zamachowski, Joanna Koroniewska, Beata Ścibakówna, Tomasz Stockinger i Szymon Bobrowski.

A pod koniec listopada przyjęta entuzjastycznie w zeszłym sezonie szaloną historią autorstwa Cezarego Harasimowicza, opowiadającą o akceptacji i poszukiwaniu szczęścia. „Pozytywni” ponownie zachwycą wybitnymi kreacjami Olgi Bołądź, Magdaleny Boczarskiej, Janusza Chabiora i Łukasza Simlata. Już 9 grudnia powróci wybitna komedia „Ludzie inteligentni” w reżyserii Olafa Lubaszenko a w niej w niezapomnianych kreacjach aktorskich zobaczymy Izę Kunę, Magdalenę stużyńską, Magdalenę Boczarską, Bartłomieja Topę, Szymona Bobrowskiego i Rafała Królikowskiego a do końca roku zaprosimy Państwa przynajmniej dwie „nowości” – pierwsza autorstwa Michała Walczaka, druga Andrzeja Srzeleckiego…
… i wiele wiele więcej na www.scenaatm.pl

Na wybrane spektakle ATM Scena na Bielanach zapewnia darmowy transport widzów z Centrum Wrocławia.

ZAPRASZAMY
ATM Scena na Bielanach – odpocznij z kulturą.
www.scenaatm.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: ATM Scena na Bielanach otwiera się na najmłodszych widzów - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto