Aluprof namęczył się we Wrocławiu

Daniel Pecyński
Impel Gwardia Wrocław była bliska sprawienia sporej niespodzianki w Hali Orbita. Jednak zespół Aluprof Bielsko Biała okazał się lepszy.

Wrocławianki, aby utrzymać się w Lidze Siatkówki Kobiet, czyli zakwalifikować się do Play Off potrzebowały wygrać tylko jednego seta. Zadanie to wykonały bez najmniejszego problemu. Wprawdzie do stanu 13:13 prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale od tego momentu to gwardzistki osiągnęły zdecydowaną przewagę.

Dobrze grały wszystkie zawodniczki, kompleksów przed siostrą nie miała Bogumiła Barańska, a zaskoczona jej grą Anna popełniła błąd, który kosztował Aluprof pierwszego seta. Zwycięstwo w tej partii przypieczętowała asem Marta Haładyn.

- Ten pierwszy set był kluczowy, dzięki niemu utrzymaliśmy się w lidze, szkoda, że nie udało się wygrać, bo Aluprof był do ugryzienia - krótko skomentował mecz Rafał Błaszczyk.

Początek drugiego seta to koncertowa gra wrocławianek. Kiedy prowadziły 4:1 nikt w Hali Orbita nie wierzył, że mogą to przegrać. Niestety jak to bywa w żeńskiej siatkówce punkty zdobywane są seriami. Wkrótce wrocławianki przegrywały 14:11, aby za moment wyrównać.

Piłkę setową w górze jako pierwsze miały gwardzistki, jednak chyba przestraszyły się nadarzającej się okazji. Zabrakło doświadczenia i rywalki wyszły z opresji wygrywając 28:26. Od tego momentu najlepszy zespół w lidze poszedł za ciosem. Szansa zwycięstwa wymknęła się wrocławiankom wraz z drugim secie.

W dwóch kolejnych odsłonach zdobyły tylko 30 punktów (12 i 18) i musiały uznać wyższość Aluprofu Bielsko Biała.

Impel Gwardia - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:19, 26:28, 12:25, 18:25)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0