Akademicy odprawiają torunian z kwitkiem

Łukasz Urbański
W sobotnim spotkaniu I ligi koszykówki mężczyzn drugiej porażki w tym sezonie doznali podopieczni Eugeniusza Kijewskiego. Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn ulegli niespodziewanie w Poznaniu miejscowemu AZS-owi 73:60.

Od początku spotkania na parkiecie lepiej radzili sobie akademicy. Po dziesięciu minutach gry gracze AZS-u prowadzili już różnicą piętnastu punktów, głównie za sprawą Pawła Hybika. Rozgrywający gospodarzy w samej pierwszej kwarcie zdobył 14 punktów, a w całym meczu z 25 oczkami był najskuteczniejszym zawodnikiem.

Ambitnie grający przez całe spotkanie podopieczni Waldemara Mendla zdołali utrzymać przewagę do końca i wygrana najsłabszej drużyny w tabeli stała się faktem. „Twarde Pierniki” miały problem w tym meczu ze skutecznością z dystansu, trafiając tylko 1 z 21 rzutów za trzy punkty.

AZS Politechnika Poznań - PC SIDEn Toruń 73:60 (28:13, 19:20, 12:16, 14:11)

AZS: P. Hybiak 25 (3x3), M. Sobkowiak 10, T. Baszak 7 (1), A. Metelski 4, P. Stankiewicz 2 oraz T. Gierwazik 10 (2), P. Gacek 9, Ł. Ulchurski 4, M. Szydłowski 2, F. Dylik i M. Rostalski po 0

PC SIDEn: J. Jarecki 12, A. Lisewski 9, M. Kowalewski 8, P. Śmigielski 5, Ł. Żytko 4 (1) oraz S. Sikora 10, A. Kobus 6, A. Perka 4, R. Szymański, R. Plebanek 0