Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia Sztuk Pięknych: rozważania na temat nadmiaru i braku (ZOBACZ)

Kamil Ulik
Akademia Sztuk Pięknych była miejscem dwudniowego wydarzenia organizowanego przez Akademię Młodych Uczonych i Artystów.
Akademia Sztuk Pięknych była miejscem dwudniowego wydarzenia organizowanego przez Akademię Młodych Uczonych i Artystów. Akademia Sztuk Pięknych/Jakub Jernajczyk/Akademia Młodych Uczonych i Artystów
Akademia Sztuk Pięknych stała się miejscem interdyscyplinarnej konferencji. Akademia Sztuk Pięknych to odpowiednie miejsce do dyskusji o "Nadmiarze i braku".

Akademia Sztuk Pięknych przy ulicy Traugutta była miejscem dwudniowego wydarzenia organizowanego przez Akademię Młodych Uczonych i Artystów. Podczas interdyscyplinarnej konferencji pod tytułem „Nadmiar i brak” zainteresowani wysłuchali wystąpień wybitnych specjalistów, reprezentujących rozmaite dziedziny nauki i sztuki.
Cechami współczesnej rzeczywistości wydają się być często nadmierna konsumpcja oraz nadprodukcja obrazów i komunikatów. Taki natłok informacyjny bywa dla wielu ludzi przytłaczający. Jednocześnie łatwo wskazać obszary dotkliwego braku i pustki.
Naukowe i artystyczne ujęcia powyższych powyższych zagadnień starali się podczas wydarzenia przybliżyć prelegenci.
W sobotę, 30 listopada, uczestnicy zapoznali się z analizą problemu w ujęciu filozoficznym, a także w świetle dorobku nauk ścisłych. Wykład inauguracyjny poprowadził prof. Włodzisław Duch, specjalista w zakresie fizyki komputerowej, informatyki i kognitywistyki. W programie przewidziano także wernisaż wystaw towarzyszących.
W niedzielę, 1 grudnia, o nadmiarze i braku w medycynie mówiła prof. Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ujęcie dotyczące genetyki przedstawiła prof. Małgorzata Cebrat.
O współczesnych przemianach w sferze pracy w Polsce w kontekście nadmiaru i braku uczestnicy konferencji dowiedzieli się więcej od przedstawicieli Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Akademia Sztuk Pięknych była gospodarzem wydarzenia, a ideą organizatora, czyli Akademii Młodych Uczonych i Artystów, jest próba stworzenia przestrzeni interdyscyplinarnej, swobodnej i żywej wymiany intelektualnej dla młodych adeptów nauki związanych z dolnośląskimi uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi. Ma to pomóc w kształtowaniu wizerunku Wrocławia jako ambitnego ośrodka akademickiego i naukowego, przyjaznego ludziom młodym.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto