Akademia Piłkarska Falubaz wygrała turniej FootballPro Cup Masters [ZDJĘCIA]

WAK,RED
turniej FootballPro Cup Masters: Akademia Piłkarska Falubaz z Pucharem Mistrzów
turniej FootballPro Cup Masters: Akademia Piłkarska Falubaz z Pucharem Mistrzów materiały prasowe Akademii Piłkarskiej Reissa
W silnie obsadzonym Turnieju FootballPro Cup Masters, który 10 stycznia odbył się w poznańskiej Arenie, rywalizowały ze sobą drużyny, złożone z zawodników z roczników 2006 i 2007. Mocną reprezentację wystawiła Akademia Piłkarska Falubaz, której drużyny stanęły na podium.

Gośćmi honorowymi III edycji Turnieju FootballPro Cup Masters, zorganizowanego przez Akademię Piłkarską Reissa, byli Dyrektor Akademii w FC Twente Enschede - Jan Van Staa oraz scout tego klubu - Jacek Protasewicz.

W sobotę w Arenie na boisku starli się ze sobą młodzi piłkarze takich drużyn, jak: Akademia Piłkarska Falubaz, Akademia Piłkarska Reissa, Akademia Piłkarska Śląsk Wrocław, Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Polonia Warszawa, Zagłębie Lubin, Akademia Fair Play Złotów, Zawisza Bydgoszcz, FC Magic London oraz Jagiellonia Białystok.

Drużyny, podzielone na dwie grupy, grały systemem "każdy z każdym”. Rozgrywki toczyły się jednocześnie na dwóch boiskach. Turniej w kategorii roczników 2006 wygrała Akademia Piłkarska Falubaz. Kolejne miejsca zajęły
drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa, Śląska Wrocław i Korony Kielce. W kategorii, obejmującej rocznik 2007, triumfowała Akademia Piłkarska Śląsk Wrocław przed Pogonią Szczecin, Akademią Piłkarską Falubaz i
FC Magic London.

- Jestem bardzo dumny z moich zawodników, którzy pokazali wspaniały styl gry. Ukoronowaniem tej ciężkiej pracy jest pierwsze miejsce i tytuł mistrzów turnieju. Warto podkreślić, że zawody zostały rozegrane na bardzo wysokim poziomie, a drużyny walczyły o każdy centymetr boiska – mówi Łukasz Markowski.

Swoimi piłkarskimi umiejętnościami popisali się także piłkarze Akademii Piłkarskiej Falubaz z rocznika 2007, którzy po zaciętej walce zajęli ostatecznie trzecie miejsce.

- Wielkie brawa dla wszystkich zawodników. Młodzi piłkarze z Akademii udowodnili, że nie liczy się tylko wynik, ale także gra fair play, atmosfera w drużynie oraz wspaniałe sportowe emocje. Sam udział w turnieju jest dla nas dużym doświadczeniem i lekcją futbolu – komentuje trener, Jacek Fleszar.

o zakończeniu sportowych rozgrywek nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Franciszek Papież z Akademii Piłkarskiej Falubaz.