26. Wrocław Maraton

Amoralia
Amoralia
Kenijski biegacz Wilfred Cheserek został zwycięzcą 26. maratonu wrocławskiego. Dystans 42 km i 195 m pokonał w czasie 2:19:51.

Drugi na mecie pojawił się jego rodak Richard Rotich, z czasem 2:23:26. Na trzecim miejscu bieg ukończył Jarosław Janicki, który linię mety przekroczył niecałe pół minuty po Rotichu.

Najlepszy wrocławianin, Tomasz Sobczyk zajął czwarte miejsce. Wśród kobiet pierwsza przybiegła Barbara Twardochleb. Jej czas to 2:57:18. W biegu wózkarzy zwyciężył Arkadiusz Skrzypiński, z czasem 1:22:02.

Niestety w tym roku nie udało się pobić rekordu maratonu wrocławskiego.