Polecamy

Jakie gry planszowe są najbardziej na czasie? © Kinga Czernichowska
[2/13]

Jakie gry planszowe są najbardziej na czasie?

Jakie gry są na topie?

- To bardzo trudne pytanie. Gier jest bardzo dużo i wszystko zależy od preferencji gracza. Mnóstwo ludzi wybiera gry figurkowe, gdzie oprócz fantastycznej fabuły można kolekcjonować figurki. Są też tacy, którzy wolą gry strategiczne oraz tacy, którzy lubią przeliczać i handlować - mówi Sylwia Welc ze stowarzyszenia Klub Koloseum, które organizuje festiwal.

Czy to znaczy, że Eurobusiness nie wychodzi z mody?

- Nie, w ogóle już nie sięgamy do takich gier jak Eurobusiness czy Monopol. Wśród gier, które polecamy, nie ma takich, w przypadku których decyduje element losowości, a tak jest w Eurobusinessie. My polecamy takie, w których gracz sam musi podejmować decyzje - dodaje Sylwia Welc.

Na festiwalu można zgłosić się też do stanowiska stowarzyszenia Adventure Realms. Tam można oddać nowe gry planszowe (można je także kupić na miejscu), trafią one do dzieci z dolnośląskich domów dziecka z okazji Mikołajek.

Na kolejnych slajdach znajdziecie najciekawsze gry planszowe, polecane przez organizatorów Gratislavii. Wśród nich są gry planszowe dla dzieci. Niektórych pozycji na pewno nie znacie!W weekend (16-17.11.2019) we Wrocławiu odbywa się festiwal gier planszowych Gratislavia. W Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego można bezpłatnie wypożyczyć i pograć w gry. Zapytaliśmy organizatorów, jakie gry polecają. 10 najlepszych gier planszowych przedstawiamy na kolejnych slajdach naszej galerii.

Najnowsze wiadomości

reklama