Rekordowy występ wioślarzy

Maciej Kisiel
21 medali, w tym czternaście złotych, zdobyli polscy wioślarze na zakończonych w sobotę 5 września 2009 roku w Kruszwicy V Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie.

Reprezentanci polskich uczelni zdobyli medale w piętnastu z osiemnastu rozegranych finałów.

- To najlepszy wynik w historii AZS-u w tej imprezie - podaje  Ewa Mroczek, rzecznik Politechniki Wrocławskiej. - Łączny bilans sportowców z AZS-u to czternaście złotych medali, sześć srebrnych i jeden brązowy.

W finałach B walczyły dwie osady reprezentujące Politechnikę Wrocławską. Męska ósemka wagi ciężkiej w składzie: Wojciech Kapa, Michał Kupisiński, Dariusz Dębowski, Tomasz Stroka, Wojciech Błatny, Michał Szczogiel, Eryk Powałka, Bartłomiej Bednarek
i Adrian Janisio (sternik) zajęła ostatecznie 10 miejsce (4 miejsce w finale B), natomiast w konkurencji męskich jedynek Jerzy Lipiński ukończył zawody na 9 miejscu (3 miejsce