MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oto, jak może zmienić się niesławny wrocławski trójkąt (ZOBACZ PRACE KONKURSOWE)

Redakcja
I nagrodę przyznano za umiejętne i eleganckie zbudowanie wielkomiejskiego charakteru ulicy środkami prostymi i skromnymi. Proponowane rozwiązania przestrzenne i materiałowe rewitalizują typową XIX ulicę Przedmieścia Oławskiego, podnosząc rangę całego kwartału.

W opinii Sądu Konkursowego uznanie znalazło odważna i potrzebna ingerencja w istniejący układ komunikacyjny poprzez połączenie przedłużonej do Puławskiego ulicy Łukasińskiego, tworząc z obecnego skweru kieszonkowy park miejski.
Praca w zdecydowany sposób ucina również spekulacje na temat zostawienia istniejących drzew w linii zabudowy proponując zdecydowane uzupełnienie pierzei. Próba budowanie tejże pierzei świadczy o wysokiej wrażliwości autora/autorów.

Sąd Konkursowy docenia pozostawienie ulicy Komuny Paryskiej jako dwukierunkowej wytyczonej tylko liniami drzew ale z likwidacją barier architektonicznych choć wątpliwości budzi odcięcie na zakończeniu od ulicy Kościuszki.

Sąd Konkursowy docenia także udany cytat z Normana Fostera z Pont Vieux w formie lustrzanego zadaszenia, budującego wielkomiejski akcent placu trójkątnego.
I nagrodę przyznano za umiejętne i eleganckie zbudowanie wielkomiejskiego charakteru ulicy środkami prostymi i skromnymi. Proponowane rozwiązania przestrzenne i materiałowe rewitalizują typową XIX ulicę Przedmieścia Oławskiego, podnosząc rangę całego kwartału. W opinii Sądu Konkursowego uznanie znalazło odważna i potrzebna ingerencja w istniejący układ komunikacyjny poprzez połączenie przedłużonej do Puławskiego ulicy Łukasińskiego, tworząc z obecnego skweru kieszonkowy park miejski. Praca w zdecydowany sposób ucina również spekulacje na temat zostawienia istniejących drzew w linii zabudowy proponując zdecydowane uzupełnienie pierzei. Próba budowanie tejże pierzei świadczy o wysokiej wrażliwości autora/autorów. Sąd Konkursowy docenia pozostawienie ulicy Komuny Paryskiej jako dwukierunkowej wytyczonej tylko liniami drzew ale z likwidacją barier architektonicznych choć wątpliwości budzi odcięcie na zakończeniu od ulicy Kościuszki. Sąd Konkursowy docenia także udany cytat z Normana Fostera z Pont Vieux w formie lustrzanego zadaszenia, budującego wielkomiejski akcent placu trójkątnego. Materiały konkursowe SARP
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na zagospodarowanie dwóch terenów położonych na tzw. wrocławskim trójkącie. Przy pracach opisujemy, które miejsce zajęły w konkursie i za co zostały nagrodzone. Szczegóły w galerii zdjęć

Oto, jak mogą zmienić się publiczne tereny na skrzyżowaniu ulic: Tadeusza Kościuszki, Komuny Paryskiej i Zgodnej oraz skrzyżowaniu ul. Komuny Paryskiej i ul. gen. Kazimierza Pułaskiego. Konkurs organizował wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich oddział we Wrocławiu.

ZOBACZ KONIECZNIE!

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto