Minimalna porażka Śląska

Daniel Żuliński
Wrocławianie przegrali w drugim meczu rozgrywanym w Świeciu, i decydujące spotkanie, które wyłoni brązowego medalistę DBE rozegrany będzie już piątek, we wrocławskiej hali Orbita.

Wrocławianie fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Już od pierwszej kwarty, wyraźną przewagę miał zespół gospodarzy, dzięki czemu prowadzili już nawet, 53:35.

Niewiele wskazywało na to, że Śląsk zdoła jeszcze cokolwiek w tym spotkaniu zdziałać. Jednak w odpowiednim momencie, ciężar gry na swoje barki w ekipie 17 -krotnych mistrzów Polski, wziął Torrel Martin.

Amerykanin grał jak z nut. Trafiał rzuty z nieprawdopodobnych pozycji i zupełnie siał spustoszenie pod koszem Polpaku. Dzięki fantastycznej postawie Torella, Śląsk wyszedł nawet na prowadzenie, 64:65. Jednak później parę głupich błędów wrocławian pozwoliło odskoczyć gospodarzą.

Na domiar złego, za piąte przewinienie w ostatniej minucie za pięć fauli, zejść musiał Dawan Robinson, i jak się później okazało, było to kluczowe osłabienie Śląska. Polpak zachował zimną krew i ostatecznie pokonał zespół Śląska 82:80.

W zespole gości na szczególne wyróżnienie zasługuje Torrel Martin oraz Oliver Stevic. Gospodarze zaś dzięki konsekwentnej i poukładanej grze Bobbiego Dixona oraz znakomicie dysponowanego tego dnia Lepojevica, zachowali jeszcze szansę na brązowy medal.