AIKIDO Wrocławska Sekcja Aikido

avatarAIKIDO Wrocławska Sekcja Aikido

Wrocław
Wrocławska Sekcja Aikido powstała w 1997 r. i od tego czasu regularnie prowadzone są treningi Aikido. Sekcja należy do Birankai Polska - organizacji rozpoznanej przez Aikikai Hombu Dojo. Naszym nauczycielem jest Daniel Brunner Shihan (6 dan) oraz T. K. Chiba Shihan (8 dan) - twórca Birankai International. Instruktorzy i członkowie Wrocławskiej Sekcji Aikido biorą regularnie udział w szkoleniach w Polsce i za granicą utrzymując ścisły kontakt z nauczycielami Birankai International.

Treningi Aikido dla dzieci we Wrocławskiej Sekcji Aikido

2012-10-31 13:19:41

AIKIDO DLA DZIECI? TAK!

Aikido to sztuka samoobrony, dyscypliny oraz doskonalenia ciała. Uczenie się aikido jest procesem wieloletnim. Ćwiczą zarówno dzieci (już od czwartego roku życia), jak i osoby po czterdziestym roku życia, każdy chłopak i dziewczyna, dzieci oraz ich rodzice. Uczymy się bronić nie tylko przed napastnikiem, ale także walczyć z własnymi słabościami i rozwijać samodyscyplinę.
Aikido nie jest sportem, nie ma pucharów ani medali. Jedynym wyróżnieniem i oceną sprawności i umiejętności młodych aikidoków są egzaminy. Nie ma rywalizacji, ani stresu z powodu niemożliwości zrobienia czegoś. Każdy ćwiczy według swoich możliwości wydobywając swoje zalety takie jak siłę, szybkość i gibkość. Nie ma podziału na lepszych i gorszych, nie trzeba być dużym, ani bardzo silnym.

Najważniejsze to trzeba chcieć systematycznie ćwiczyć i być skoncentrowanym na treningu.

Zajęcia aikido dla dzieci są połączeniem treningu, zabawy i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Lekcje aikido odbywają się w 2 grupach wiekowych. Osobny trening stanowią zajęcia dla młodzieży.

Grupa 1
Jest to grupa dla dzieci młodszych.
Dzieci uczą się bezpiecznie upadać i przewracać na materacu oraz na macie. Za pomocą gier zespołowych i odpowiednio przygotowanych zabaw wyrabiają koordynację ruchową oraz refleks. Poznają zasady bezpieczeństwa ćwiczeń na sali, odpowiedniego zachowania oraz relacji między kolegami. Ma to na celu usamodzielnienie dziecka oraz nauczenie pracy w grupie, zarówno wśród rówieśników jak i młodszych i starszych dzieci. Po regularnych zajęciach dzieci stają się fizycznie mocniejsze i zdolne do pracy w starszej grupie, bardziej skoncentrowane i zdyscyplinowane.

Grupa 2
Jest to grupa dla dzieci starszych.
Dzieci uczą się rożnych wersji przewrotów na macie. Za pomocą gier i zabaw wyrabiają sobie siłę oraz kondycję ruchową, a także właściwą postawę ciała. Wprowadzane są proste techniki, rzuty z wykorzystaniem siły przeciwnika oraz proste unieruchomienia. Ma to na celu usamodzielnienie dziecka oraz nauczenie pracy w grupie. Po regularnych zajęciach dzieci stają się sprawniejsze, silniejsze. Wprowadzana jest większa dyscyplina oraz stawiane większe wymagania.

Jesteś na profilu AIKIDO Wrocławska Sekcja Aikido - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj