Sebastian Mila i spółka w Jaworze

2012-11-28 11:49:27

Piłkarze Śląska Wrocław spotkali się z kibicami w Jaworze. Do sali jaworskiego gimnazjum nr 1, która wypełniła się po brzegi fanami wrocławskiej jedenastki, przyjechali: Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak, Marian Kelemen i Tadeusz Socha.

Na początku odbyła się mała prezentacja przybyłych gości. Dokonała jej Marzena Stawiak, wielka fanka Śląska i nauczycielka szkoły - gospodarza piątkowego spotkania, która także prowadziła całą imprezę.

Następnie każdy mógł zadać piłkarzom Śląska pytanie. Najmłodsi fani najczęściej chcieli dowiedzieć się, jak zostać profesjonalnym piłkarzem i co należy uczynić, by pójść w ślady zawodników WKS-u. Po rundzie dociekliwych pytań i wyczerpujących odpowiedzi, przyszła pora na sprawdzenie umiejętności bramkarza Śląska Mariana Kelemena. Chętni uczestnicy mogli zmierzyć się ze słowackim golkiperem w konkursie rzutów karnych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy z podpisami mistrzów Polski oraz klubowe gadżety.

Na koniec tradycyjnie przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia z piłkarzami. Oczywiście najwięcej radości mieli najmłodsi fani Śląska, dla których przyjazd gwiazd WKS-u był wielkim wydarzeniem. Wszyscy cierpliwie czekali w długiej kolejce, aż każdy otrzyma autograf swojego ulubionego piłkarza.

Jeszcze przed spotkaniem rozstawione zostało klubowe stanowisko, gdzie każdy mógł wyrobić sobie nową Kartę Kibica oraz zakupić bilet na pozostałe mecze ligowe w tym roku. Podczas imprezy wśród kibiców rozdano ufundowane przez klub i stowarzyszenie Wielki Śląsk szaliki i czapki.

Po spotkaniu z kibicami w sali gimnazjum nr 1, fani z FC Jawor - w tym miejscowi księża - zabrali delegację z Wrocławia do słynnego jaworskiego Kościoła Pokoju. Piłkarze nie ukrywali, że znają historie tej „perły regionu” m.in. po lekturze artykułu zamieszczonego na naszych łamach…. Kościół, jego wnętrze wywarł na wrocławianach niesamowite wrażenie. Wszystko wskazuje, że wiosną dojdzie do kolejnej wizyty, która będzie miała już wymiar bardziej sportowy i to na zielonej murawie…

Piotr Płomiński ( e-legnickie.pl)

Jesteś na profilu Piotr Płomiński - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj