PR EXPERT

avatarPR EXPERT

Wrocław

Ryanair: o planach rozwoju bazy we Wrocławiu

2013-02-26 17:11:16

Kolejne trzy samoloty we wrocławskiej bazie, 2 mln przewiezionych pasażerów i dodatkowe loty do Hiszpanii, Włoch, Grecji i Francji - tak wyglądają plany Ryanaira na najbliższe 5 lat. O sukcesie bazy i perspektywach jej rozwoju, podczas konferencji na wrocławskim lotniku mówił prezes linii Michael O’Leary.

Podczas spotkania z dziennikarzami Michael O’Leary, prezes linii Ryanair, mówił o rekordowym zainteresowaniu kierunkami na lato 2013 roku, obsługiwanymi na trasach przewoźnika z i do Wrocławia. - Wzrosty okazały się o 5% większe niż oczekiwano, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę rezerwacje na naszych dwóch nowych wrocławskich trasach do Cork i Zadaru - mówił Michael O’Leary, prezes linii Ryanair.

Oba połączeniu wejdą do letniego rozkładu lotów wrocławskiego lotniska, który zacznie obowiązywać od końca marca 2013 roku. Jest to związane z dalszym rozwojem uruchomionej w marcu 2012 roku bazy operacyjnej Ryanaira i pozostawieniem tutaj drugiego samolotu.
W nowym sezonie przewoźnik zaoferuje z wrocławskiego lotniska 23 kierunki, w tym typowo wakacyjne – poza Zadarem, też Kretę Chanię, Maltę, Wenecję Treviso czy Barcelonę Gironę. Przewoźnik już dziś przewozi we Wrocławiu 850 tysięcy pasażerów, a w perspektywie najbliższych pięciu lat zamierza zwiększyć tę liczbę nawet do 2 milionów, głównie dzięki uruchomieniu nowych kierunków. Wśród najbardziej pożądanych pojawiają się te południowe, o potencjale turystycznym - włoskie, hiszpańskie, francuskie i greckie oraz skandynawskie. W tym celu przewoźnik zamierza zbazować w przyszłości we Wrocławiu kolejne trzy samoloty, co wiąże się z koniecznością rozbudowy floty, a zatem zakupem nowych maszyn.
- Ryanair jest strategicznym partnerem wrocławskiego lotniska. Decyzja o ulokowaniu tu pierwszej polskiej bazy przewoźnika to nie tylko prestiż, lecz także dobra decyzja biznesowa. Tylko w ubiegłym roku irlandzkie linie zanotowały ponad 20% wzrost liczby obsłużonych u nas pasażerów – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Ryanair we Wrocławiu obecny jest od 2005 roku – wrocławskie lotnisko było pierwszym w Polsce, z którego zaczął oferować loty. Po raz drugi przewoźnik postawił na Wrocław w 2012 roku, kiedy ulokował w stolicy Dolnego Śląska swoją pierwszą polską bazę operacyjną, a następnie zdecydował o pozostawieniu w niej drugiego samolotu. We Wrocławiu przewiózł do tej pory 4,5 mln pasażerów. Dzisiaj Ryanair nie wyklucza wprowadzenia w perspektywie najbliższych kliku lat w Polsce połączeń krajowych. Aktualnie posiada 53 bazy operacyjne, realizuje blisko 1500 przewozów dziennie i operuje z 174 lotnisk w Europie.

Jesteś na profilu PR EXPERT - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj