Katarzyna Gradzik

avatarKatarzyna Gradzik

Wrocław
Usługi fryzjerskie na terenie Wrocławia z dojazdem do klienta. www.vernis-wroclaw.pl

"Przesuszone włosy po zimie'

2013-02-26 13:37:24

„Włosy po zimie”
Nadchodzi koniec zimy a Twoje włosy są przesuszone i łamliwe. Ponadto czujesz, że chciałabyś zmienić coś w swojej fryzurze, nadać jej nieco życia. Oto co powinnaś zrobić.
Pierwszą rzeczą w drodze do zdrowych i dobrze wyglądających włosów jest ich nawilżenie gdyż śnieg, mróz wiatr, suche powietrze w pomieszczeniach sprawiają, że Twoje włosy stały się trudne do ułożenia i nie wyglądają już na zdrowe. Pamiętaj o tym aby szampon do włosów który używasz był szamponem lekkim, regulującym wydzielanie sebum i oczyszczającym. Odżywkę należy dostosować do rodzaju włosów (najlepiej wybrać odżywkę do spłukiwania). Należy pamiętać o tym by raz w tygodniu nałożyć na włosy maseczkę odżywiającą.
Włosy po zimie są przesuszone, co oznacza że będą się elektryzować, wiele firm kosmetycznych produkuje kosmetyki przeznaczone do codziennego stosowania i zapobiegania elektryzowaniu się włosów, kosmetyków tych można używać kilka razy dziennie gdyż nie obciążą one włosów i nie będą ich przetłuszczać. W miarę możliwości należy zrezygnować z codziennego używania suszarki, a w razie zaistniałej konieczności, lepiej suszyć włosy chłodnym powietrzem co zapobiegnie ich ponownemu wysuszaniu a w efekcie elektryzowaniu się włsów.
Własną, codzienną pielęgnacją włosów nie jesteśmy w stanie osiągnąć takich efektów jakich jest w stanie dokonać fryzjer w salonie fryzjerskim. Bardzo przydatnym i mało kosztownym zabiegiem „Sauna nawilżająca” , która polega na nałożeniu maski na włosy i trzymaniu ją pod odpowiednią temperaturą co zapewnia większe wchłanianie substancji nawilżających.
Pamiętaj, że rozdwojonych, wysuszonych, i wytrawionych końcówek nie jesteś w stanie zregenerować w 100%, dlatego po zimie bardzo dobrze jest podciąć (choćby minimalnie) końcówki włosów, co na pewno spowoduje, że Twoje włosy nabiorą zdrowszego wyglądu.

Jesteś na profilu Katarzyna Gradzik - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj