Dodaj zdjęcie profilowe

avatarSOMEONE

Wrocław

Oszusci na portalach ogloszeniowych.

2012-11-18 22:51:50

Na tablicy.pl czy tez gumtree.pl można dodać ogłoszenie lokalne, zakupić wszelakie przedmioty a nawet nieruchomości. Na tego typu portalu można odszukać również interesujące oferty pracy. Znajdujemy przedmiot, nawiązujemy kontakt ze sprzedającym i za chwile jesteśmy właścicielem interesującej nas rzeczy. Nic prostszego. Zdarzają się przedmioty oddawane za darmo z rożnych powodów. Istnieje możliwość wymienienia się towarami miedzy użytkownikami. Portale te są stworzone do transakcji użytkowników z danego regionu czy tez miasta, niestety nie zawsze tak jest. Zdarza się dość nagminnie ze użytkownik znajduje przedmiot z odległego regionu gdyż jest on w bardzo atrakcyjnej cenie i dokonuje transakcji. Uwaga tu może stać się rzecz nieprzewidziana. W łatwy sposób możemy zostać oszukani i stracić niekiedy duże pieniądze.Jak? Sposobów jest tyle co oszustów. Jedni, z wielu powodów nie maja pieniążków na przesłanie paczki i proszą o przelew na przykładowa kwotę 30zl potem ogłoszenie z portalu znika i ani paczki ani pieniędzy. To akurat są niewielkie kwoty, zdarzają się oszustwa na dużo większe pieniądze. Znajdujemy super ofertę, niewielkie pieniądze, kontaktujemy się ze sprzedającym, niestety jest on z odległego rejonu, pytamy o przesyłkę. Oczywiście nie ma problemu, mówi ze chętnie wyśle, ale nie ma opcji żeby to była paczka za pobraniem bo już został kiedyś oszukany, odbiorca paczki nie odebrał i sprzedający stracił na przesyłce. Myślimy świństwo i przelewamy dana kwotę, niekiedy bardzo dużą, na konto sprzedającego, potwierdzamy ze przelaliśmy pieniądze i nagle kontakt (do tej pory świetny) się urywa. Zaczyna nas to martwic, próbujemy się skontaktować gdy zauważamy ze konto na portalu zostaje usunięte. Już wiemy ze padliśmy ofiara oszusta. W taki lub podobny sposób oszukiwanych w Polsce jest codziennie kilkadziesiąt osób. Darmowe portale ogłoszeniowe sprzyjają oszusta, ale wina jest w nas samych, liczymy na zakup za wręcz nierealnie małe pieniądze i w taki sposób tracimy nie tylko je, ale tez zdrowie i nerwy. Pamiętajmy ze bardzo atrakcyjne oferty mogą i najczęściej są trefne. Oszuści są przebiegli maja po kilka kont bankowych, kradną skany dowodów osobistych w celu uwiarygodnienia swojej osoby podają te dane i na ich konto oszukują.
Jak nie dać się oszukać? Pamiętajcie nie ma nic za półdarmo. Sprawdzajmy dane jakie podają sprzedający. Numery kont. Wpisując dane w wyszukiwarkę możemy się uchronić przed strata gotówki. Istnieje specjalny portal dodajoszusta.pl tam znajdziemy ludzi oszukanych, którzy próbują odzyskać swoje pieniądze, ostrzegają się wzajemnie przed podejrzanymi aukcjami. Znajdziecie tam ponad 100 stron poświęconych oszustce z tablicy.pl, gumtree.pl oraz innych portali ogłoszeniowych (http://www.dodajoszusta.pl/forum/watek/id/679/strona/1/). Kobieta żeruje na naiwności ludzi od lat i "zarabia" w ten sposób spore pieniądze. Policja zajmuje się jej sprawa, jest im znana jej działalność. Niestety do tej pory kobieta oszukuje i okrada ludzi na tablica.pl i innych portalach. Co dzień ktoś zostaje pozbawiony przez nią gotówki i jak na razie jest bezkarna.
Kupujcie z głową i nie dajcie się naciągnąć. Nie wysyłajcie nikomu pieniędzy. Proście o przesyłkę z możliwością sprawdzenia zawartości, to kosztuje dodatkowo ale warto bo zdarzało się tez ze zamiast telefonu w paczce znajdowały się gazety i kawałek plastyku. Walczmy z oszustami internetowymi. Nie mogą pozostawać bezkarni.

Jesteś na profilu SOMEONE - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj