Katarzyna Gradzik

avatarKatarzyna Gradzik

Wrocław
Usługi fryzjerskie na terenie Wrocławia z dojazdem do klienta. www.vernis-wroclaw.pl

Keratynowe prostowanie włosów

2013-02-15 23:50:58

Marzysz o prostych naturalnych i lśniących włosach? Bez kosztownych i częstych wizyt w salonie fryzjerskim? Bez wielu godzin spędzonych na prostowaniu włosów i pielęgnowaniu ich?
Zapoznaj się z zabiegiem trwałego keratynowego prostowania włosów i ich głębokiej odbudowy.
Co to jest keratynowe prostowanie włosów?
To zaawansowana terapia, która przemieni zniszczone włosy w proste, lśniące i gładkie. Terapia oparta jest na zastosowaniu keratyny jako najskuteczniejszego i głównego składnika, który jest podstawowym budulcem włosów, skóry i paznokci. Keratyna jako naturalna i organiczna substancja daje szansę Twoim włosom, do przywrócenia im zdrowego i naturalnego wyglądu. Keratynowe prostowanie włosów nie wykorzystuje chemicznych substancji ( jak np. trwała prostująca), nie ingeruje w strukturę włosa, więc jej nie niszczy.
Dla jakiego rodzaju włosów przeznaczony jest ten zabieg?
Ten zabieg można przeprowadzić na włosach rozjaśnionych, z pasemkami, farbowanych a nawet na włosach zniszczonych. Ten zabieg polecany jest osobom o włosach przesuszonych, skłonnych do puszenia się, zniszczonych, sianowatych, bezkształtnych oraz trudnych do ułożenia.
Jakie są efekty keratynowego prostowania włosów?
Włosy są wygładzone, proste ( nie drutowate), niesforne włosy zostają ujarzmione, mogą się lekko podkręcać, układają się naturalnie. Ten zabieg zapewnia włosom zdrowy wygląd i połysk.
Jak wykonujemy zabieg?
Keratynę należy rozprowadzić na włosach pędzelkiem, dokładnie pasmo po paśmie zwracając szczególną uwagę , aby nie miała ona kontaktu ze skórą głowy. Włókna keratyny szczelnie oplatają włos dzięki temu sprawiają, że staje się on wygładzony. Po upływie zalecanego przez producenta czasu należy zmyć keratynę i wysuszyć włosy (do pierwszego mycia włosów użyj szamponu, który nie zawiera chlorku, oraz odżywki do włosów, która również nie zawiera chlorku sodu). Ostateczny rezultat widoczny jest od 3 do 7 dni po wykonaniu zabiegu i ponownym umyciu włosów.
Jak długo utrzymuje się efekt keratynowego prostowania włosów?
Efekty tego zabiegu utrzymują się od 3 do 5 miesięcy, jednak w głównej mierze efekt ten zależy od gęstości i typu włosów. Włosy kręcone i grube mogą być mniej podatne na zabieg, natomiast najlepsze rezultaty prostowania keratynowego otrzymuje się przy włosach puszących się i cienkich. Bardzo duży wpływ na trwałość zabiegu ma też odpowiednia pielęgnacja włosów: stosowanie keratynowych odżywek i masek bez sylikonów i soli, stosowanie szamponu bez soli, zminimalizowanie stosowania produktów do stylizacji zawierających alkohol, który wysusza włosy.
Czego nie wolno robić podczas pierwszych 48 godzin po zabiegu?
Nie wolno moczyć i myć włosów. Nie wolno wykonywać czynności które powodują pocenie. Jeżeli Twoje włosy zmokną, natychmiast wysusz je i wyprostuj (Jeśli jest to możliwe skorzystaj z pomocy fryzjera który wykonywał ten zabieg). Noś włosy rozpuszczone, nie używaj spinek, gumek do włosów i opasek. Nie stosuj produktów stylizacyjnych.
Kto powinien wykonywać zabieg keratynowego prostowania włosów?
Zabieg ten powinni wykonywać tylko fryzjerzy i styliści którzy odbyli wcześniejsze szkolenie w zakresie keratynowego prostowania włosów.

Jesteś na profilu Katarzyna Gradzik - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj