PR EXPERT

avatarPR EXPERT

Wrocław

Jeszcze więcej lotów zimą

2012-10-31 10:40:12

28 kierunków regularnych, w tym 21 połączeń niskokosztowyh, 7 sieciowych i 5 kierunków czarterowych, a do tego parking w promocyjnej cenie. Sezon zimowy 2012/2013 we Wrocławiu stanie pod znakiem większej liczby lotów i operacji, nowych połączeń oraz wyjątkowych promocji. Nowy rozkład lotów zacznie obowiązywać od 28 października.

Tradycyjnie w Porcie Lotniczym Wrocław razem ze zmianą czasu, zmienia się siatka lotów. Tej zimy pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą wybierać spośród 28 regularnych połączeń do 11 krajów na Starym Kontynencie. To o dwa kierunki więcej niż przed rokiem.

Wśród nich znalazło się aż 21 kierunków oferowanych przez tanich przewoźników – linie Wizzair i Ryanair. Mimo że z rozkładu znikają typowo letnie kierunki sezonowe, to zimą nadal będzie można polecieć do najcieplejszych w Europie o tej porze roku Mediolanu i Bolonii. Nie zabraknie połączeń ze Skandynawią – w tym Oslo i Malmö oraz na Wyspy Brytyjskie – tutaj podróżni będą mieli do wyboru aż 10 połączeń: angielskie Glasgow, Liverpool, Doncaster Shefield, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton oraz irlandzki Dublin, Shannon, a z nowości – Cork, wprowadzone przez Ryanaira. - Samolotami obu przewoźników niskokosztowych polecimy do takich miast jak Londyn, Paryż, Oslo czy Cork. Fakt istnienia bezpośredniej konkurencji na tych kierunkach gwarantuje pasażerom utrzymanie korzystnych cen biletów - mówi Dariusz Kuś, Prezes Portu Lotniczego Wrocław. W nowym sezonie każdego tygodnia przez samego Ryanaira będzie realizowanych 40 operacji lotniczych – o 6 więcej niż przed rokiem. - To już dzisiaj pozwala przewidywać ok. 20% wzrost w tym sektorze ruchu. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie podróżnych wylotami z Wrocławia, szerokość i urozmaicenie oferty – wzrosty mogą być jeszcze większe – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie lotniczym Wrocław.

W tym sezonie poszerza się również oferta lotów czarterowych. Hiszpańskie Lanzarote i Fuerteventura to najdalsze miejsca, do których dolecimy bezpośrednio z wrocławskiego lotniska. Z powodzeniem konkurują z Hurghadą i Sharm El Sheikh w Egipcie. Od tego roku wylatujący na zimowy wypoczynek ze stolicy Dolnego Śląska będą mieli też do wyboru wylot na narty do Turcji. Erzurum do rozkładu Portu Lotniczego Wrocław wchodzi 13 grudnia. Miejscowość położona na płaskowyżu Gór Pontyjskich na wysokości około 1950 m.n.p.m. znana jest z doskonałych, naturalnych warunków narciarskich oraz bogatej i nowoczesnej infrastruktury – wyciągów, tras i bazy hotelowej.

W nowym sezonie więcej połączeń z Warszawą zaoferuje LOT. Nie zabraknie lotów do Gdańska i Lwowa oraz największych w Europie hubów przesiadkowych: Kopenhagi, Monachium, Frankfurtu i Düsseldorfu. Swoją ofertę z Wrocławia podwoją na przykład linie SAS. Samoloty do Kopenhagi będą latały teraz dwa razy dziennie, przy czym dodany w nowym sezonie poranny wylot z Wrocławia o godzinie 6.20 rano pozwoli po przesiadce w Kopenhadze dotrzeć do wielu miast w Europie przed godziną 10 rano. - Dobrym przykładem jest Goeteborg – na poranny lot do tego miasta przesiadamy się błyskawicznie w Kopenhadze, w 30 minut. Z Goeteborga wracamy do Kopenhagi o godzinie 20.15, a więc jest wystarczająco dużo czasu na przesiadkę do Wrocławia o godzinie 22.50. Równie łatwo jest odbyć jednodniową podróż do Zurychu, Amsterdamu, czy też do Sztokholmu. To naprawdę doskonała oferta, szczególnie dla pasażerów biznesowych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Port Lotniczy Wrocław przygotował dla pasażerów również niespodziankę w postaci promocyjnych cen na parkingu przed nowym terminalem. Od 28 października za pierwszy dzień postoju zapłacimy tylko 30 zł i 10 zł za każdy następny. Do tej pory postój kosztowa odpowiednio 50 zł i 20 zł. – To ułatwi podróżnym wybierającym się w krótką lotniczą podróż dostęp do najlepiej zlokalizowanych parkingów bezpośrednio przy terminalu, co zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w chłodniejsze dni – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Połączenia low-cost:
 Malmö
 Oslo Torp
 Oslo Rygge
 Dortmund
 Eindhoven
 Bruksela Charleroi
 Paryż Beauvais
 Londyn Stansted
 Londyn Luton
 Bristol
 East Midlands
 Liverpool
 Doncaster Sheffield
 Glasgow
 Dublin
 Shannon
 Cork
 Mediolan Bergamo
 Bolonia

Połączenia sieciowe:
 Gdańsk
 Warszawa
 Lwów
 Kopenhaga
 Monachium
 Frankfurt
 Düsseldorf

Połączenia czarterowe:
 Turcja Erzurum
 Sharm El Sheikh
 Hurghada
 Lanzarote
 Fuerteventura

Jesteś na profilu PR EXPERT - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj