Elżbieta Węgrzyn

avatarElżbieta Węgrzyn

Wałbrzych
Dziennikarz Gazety Wrocławskiej, Panoramy Wałbrzyskiej i redaktor internetowy w latach 2009 - 2014

Film "Riese - Tajemnice wykute w skale" - projekcja w Walimiu

2013-03-21 17:18:14

21 maja o godz. 18 w walimskim Centrum Kultury i Turystyki mieszkańcy mogli obejrzeć fabularyzowany film dokumentalny pt. „Riese – Tajemnice wykute w skale”. Obraz ten premierowo został wyświetlony w grudniu ubiegłego roku z zamku Książ, gdzie był prezentowany w czterech salach jednocześnie. Ponad godzinny obraz jest jedną z pierwszych prób podjęcia tak złożonej kwestii, jaką są tajemnicę powstania kompleksu „Włodarz” oraz zrozumienie tajnych plany III Rzeszy wobec zamku Książ.
Film wyprodukowała TVP Wrocław z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, to ósmy obraz z cyklu Dolny Śląsk Pełen Historii. Zdjęcia do niego realizowano w Wałbrzychu i na terenie gminy Walim. Twórcami dokumentu są Maciej Kieres i Wojciech Malinowski. Zobaczcie kadry z filmu zatrzymane przez Dariusza Gdesza.

Jesteś na profilu Elżbieta Węgrzyn - stronie mieszkańca miasta Wałbrzych. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj